پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کشف ۷ تریلی حامل چوب‌آلات جنگلی و غیر جنگلی در اردبیل
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 46 22 دی 1397 13:0 شماره :55826

کشف ۷ تریلی حامل چوب‌آلات جنگلی و غیر جنگلی در اردبیل

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: طی روز‌های اخیر ۷ تریلی چوب‌آلات بدون مجوز که مخلوطی از چوب‌آلات جنگلی و غیر جنگلی بودند کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران، شهامت هدایت، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار کرد: در طی روز‌های اخیر ۷ تریلی چوب‌آلات بدون مجوز که مخلوطی از چوب‌آلات جنگلی و غیر جنگلی بودند کشف و ضبط شد که با تشکیل پرونده قضایی به دادگاه ارسال شده است و بعد از صدور حکم قضایی اموال آن‌ها مصادره و توقیف خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه هجمه‌ای از نقل و انتقال چوب‌آلات جنگلی و شخصی در استان‌های همجوار به وجود آمده بود، منابع طبیعی استان اردبیل نیز با توجه به رسالت ذاتی خود برای کنترل ورود و خروج چوب‌آلات به خصوص چوب‌آلات غیر مجاز و فاقد مجوز وارد عمل شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی و وظیفه منابع طبیعی در راستای حفظ و نگهداری از جنگل‌ها هم اکنون سه پاسگاه در مبادی ورودی استان اردبیل برای جلوگیری و کنترل ورود و خروج چوب‌آلات غیر مجاز راه‌اندازی شده است.

هدایت گفت: با توجه به اینکه جنگل‌های اردبیل اغلب زیست‌محیطی بوده و جنگل‌های بهره‌برداری نیستند در استان به هیچ عنوان قطعی درخت نداشته‌ایم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11543
بازدید کل : 5675387
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35