پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نتیجه گفتگوها در منابع طبیعی باید رضایت مندی مردم را به همراه داشته باشد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 182 13 بهمن 1397 15:59 شماره :56467

نتیجه گفتگوها در منابع طبیعی باید رضایت مندی مردم را به همراه داشته باشد

مسئول اول منابع طبیعی کشور با بیان اینکه بحث‌های کارشناسی در منابع‌طبیعی باید نتیجه به همراه داشته باشد، گفت: برآیند گفتگوها و چالش‌ها باید رضایت‌مندی مردم را به همراه داشته باشد و رضایتمندی این است که مردم از نتیجه عملکردمان خوشایند باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خلیل آقایی که روز شنبه در بیست و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری سخن می‌گفت، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و معمار کبیر انقلاب، گفت: بارقه‌های امید در کشورمان وجود دارد و از خداوند می‌خواهیم به ما توفیق دهد تا با انجام وظایف‌مان در اقصی‌نقاط کشور گام‌های رو به جلو برداشته و نسبت به گذشته پیشرفت کنیم.
وی فضای کار در منابع طبیعی را بسیار مناسب دانست و گفت: اکنون حمایت‌های خوبی از سوی مسئولین وجود دارد و ما باید در حفظ انفال، جلوگیری از فرسایش خاک، تولید اکسیژن و ممانعت از هدر رفت آب بسیار کوشا باشیم.
وی سال 98 را سالی پربارتر نسبت به سال جاری برای منابع طبیعی کشور دانست و خاطر نشان کرد: قطعاً مردم در این سال مطالبات بیشتری از سازمان جنگل ها خواهند داشت.

سازمان جنگل ها اجازه دارد با جوامع محلی قرارداد ببندد
خلیل آقایی با بیان اینکه روز چهارشنبه گذشته بند "ب" تبصره 29 قانون برنامه ششم به تصویب دولت رسیده است خاطرنشان کرد: تصویب این ماده قانونی از سوی هیات دولت به سازمان جنگل ها اختیار داده است که بصورت مستقیم با جوامع محلی، تعاونی ها و تشکل‌های برای اجرای فعالیت های خود قرارداد همکاری ببندند.
وی خاطرنشان ساخت: سازمان جنگل ها به طریقی در اجرای طرح های منابع طبیعی نقش برنامه و بودجه را دارد و می‌تواند با ایجاد تعاونی و تشکلات روستایی با بررسی بعد حقوقی موضوع اقدامات منابع طبیعی را پیگیری نماید.
مهندس آقایی مسئولیت اجرایی بند "ب" تبصره 29 را به دفتر ترویج و مشارکت مردمی سپرد و گفت: با ورود مستقیم به روستاها و بستن قرارداد و سپردن کارها به شکل بی‌واسطه به جوامع محلی، کارها ضمن برخورداری از خودیاری، ارزان‌تر هم دنبال خواهند شد.
خلیل آقایی با بیان اینکه دستورالعمل اجرایی این احکام باید با محوریت دفتر ترویج و با بکارگیری از ظرفیت‌های دیگر دفاتر فنی سازمانی و در قالب کمیته تخصصی پیگیری شود اظهار امیدواری کرد: پس از ابلاغ این احکام که طی روزهای آینده به سازمان ابلاغ می‌شود، زمینه اجرایی آن با کمک مدیران استانی برقرار شود.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه گفت: حمایت مستقیم از جوامع محلی از سوی سازمان جنگل‌ها سبب افزایش انگیزه و مشارکت بیشتر جوامع محلی را به همراه خواهد داشت.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 375
بازدید کل : 5901930
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3