پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توقیف ذغال قاچاق و ادوات جرم توسط منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 106 15 بهمن 1397 14:51 شماره :56555

توقیف ذغال قاچاق و ادوات جرم توسط منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان  از کشف 12 کیسه ذغال و چند عدد تبر خبر داد و گفت: برحسب گزارش همیار طبیعت و هماهنگی پاسگاه کانی کن توانستیم در روستاهای گیلی کران و هانه شیخان دوازده کیسه زغال و 5 عدد تبر توقیف کنیم.

شاهرخ محمودی عنوان کرد: خوشبختانه در دادستان شهرستان مریوان همکاری خوبی را با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری دارد و امید است که با این تعامل بتوان نسبت به حفظ و احیای وضعیت موجود بیش از پیش کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به ساخت ذغال از جنگل های موجود در شهرستان روی آورند نبود گاز خانگی است و در همین راستا نیز با شرکت گاز همکاری لازمه برای کشیدن خط گاز به 14 روستای محروم را انجام خواهیم داد تا مصرف چوب برای گرمایشی روستایان کم شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان ادامه داد: باتوجه به اینکه مریوان به شهر انجمن ها معروف است انشالله با همکاری خوب این انجمن های مردم نهاد و همچنین همراهی و همدلی مردم بتوانیم جلوی سود جویان را بگیریم.

محمودی همچنین با اشاره به برنامه های آتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان اظهار کرد: سه برنامه کاری برای انجام دادن در این شهرستان تدوین شده است که اولین برنامه ترویج فرهنگسازی است که بتونیم در بین مردم ودانش اموزان در مدارس انجام دهیم که روابط عمومی مردم برای حفظ جنگل ها بالا برود.

محمودی تصریح کرد: برنامه دیگر در خصوص یگان حفاظت است که روند برخورد و انجام کارهای تخلف کنندگان چه جوری انجام شود که قبل تو این موضع ضعیف بودن انجام دهیم تا بتونیم برای بهتر برخورد کردن با تخلف کنندگان انجام دهیم.

شاهرخ محمودی برنامه سوم مدیریت جامع حوضه آبخیز می باشد گفت: باتوجه به دوره های قبل طرح منابع طبیعی پراکنده بوده که ناظران و کارشناسان بخاطر دور بودن و در دسترس نبودن زمین ها نتوانسته اند پروژه ها را به خوبی بازدید کنند.

وی در پایان سخنان خود اظهار کرد : طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز شامل تجمیع مجموعه پروژه ها و طرح های جنگل - مرتع - قرق - حفاظت - آبخیزداری - بهره برداری - صیانت و سایر پروژهای منابع طبیعی در یک حوزه آبخیز به صورت جامع و کلی نگر به نام حوزه پایلوت انجام خواهند گرفت که این امر باعث بازدید بهتر ناظران و مدیران از پروژها و همچنین تجمیع و مستند سازی بهتر مجموعه فعالیت های منابع طبیعی شده که خود یکی از اهداف مهم سازمان جنگلها در بحث آمایش سرزمین است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 18184
بازدید کل : 5901724
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3