پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با زمین خواران به شدت برخورد کنید اما حال و روز روستاییان را دریابید
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 152 17 بهمن 1397 15:56 شماره :56651

با زمین خواران به شدت برخورد کنید اما حال و روز روستاییان را دریابید

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور گفت: با متصرفین و زمین خواران به شدت برخورد کنید اما حال و روز ان روستایی تنگ دست  را دریابید.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خلیل آقایی که روز چهارشنبه جهت بازدید از طرح های منابع طبیعی به استان خراسان جنوبی سفر کرده است در شورای اداری منابع طبیعی استان خاطر نشان کرد:تمام تلاش خود را انجام دهید تا مردم به واسطه قوانین منابع طبیعی درگیر دادگاه و  پاسگاه نباشند و تعداد پرونده ها را کم کنید
آقایی  با اشاره به نگاهی که به منابع طبیعی است.گفت: اینکه بخواهیم  نگاه  مردم را به منابع طبیعی مثبت کنیم این است که با روستائیان مدارا کنیم.
وی روستائیان را بهترین نیروها برای حفاطت از عرصه های منابع طبیعی دانست و ادامه داد: وقتی به تامین معاش روستائیان توجه کنیم،همه آنچه به عهده منابع طبیعی در حفاظت و نگهداری است، آسان خواهد شد چون روستائیان می توانند بهترین مدافع باشند و هیچ کس هم  جرات نابودی عرصه های منابع طبیعی را نخواهد داشت.
آقایی معتقد است: به جای گرفتن پیمانکار برای اجرای طرح های ابخیزداری به سراغ روستائیان بروید. تعاونی تشکیل دهید.به این شکل علاوه بر کاهش هزینه ها برای روستاییان درامد زایی می شود از طرفی چون از مزای ان خودشان بهره مند می شوند. با علاقه  بیشتری کار را انجام می دهند.
وی درباره اعتبارات سازمان جنگل ها یاد آور شد:جتی تعجب دارد که برخی اعلام می کنند جنگل و مرتع اعتبار دارد اما طرح های مقابله با بیابان اعتبار ندارد.ب اید تاکید کنم. تمامی اعتباراتی که به بخش های مختلف داده می شود باید در راستای هم باشد. بیابان از مرتع جدا نیست. هر جا نیاز به بوته کاری یا اقدامات حفاظتی است باید از هر انچه در بخش های مختلف از مرتع گرفته تا آبخیزداری برای طرح های مقابله نیز استفاده شود.
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 561
بازدید کل : 5902048
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3