پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاهش ۵ درصدی قاچاق چوب در کشور
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 109 18 بهمن 1397 23:56 شماره :56692
رئیس سازمان جنگل ها خبرداد:
کاهش ۵ درصدی قاچاق چوب در کشور

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از کاهش ۵ درصدی قاچاق چوب در ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از مهر- خلیل آقایی روز پنجشنبه پس از دیدار با مسئولان نیشابور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با دهه فجر امسال ۶۲۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۸۷ میلیارد تومان در حوزه جنگل و آبخیزداری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با قاچاق چوب مخالف هستیم و در این راستا تمام تلاش مان را خواهیم کرد که چوب درختان قاچاق نشود و هر کسی که این اقدام را انجام دهد با آن برخورد خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: با توجه به طرح تنفس در جنگل ها، میزان قاچاق چوب طبق گزارشات به میزان ۵ درصد کاهش داشته است و هرگونه قاچاق چوب مخصوصا از جنگل های شمال کشور ممنوع بوده و با آن برخورد خواهد شد.

وی در رابطه با بهره برداری پروژه بند خاکی گلبو نیشابور ابراز کرد: به علت درخواست مردم این بند خاکی با عنایت مقام معظم رهبری اعتبار گرفت و این پروژه به مرحله اجرا در آمد.

آقایی ادامه داد: این پروژه نقش جلوگیری از سیلاب  دارد و پنج روستای پایین دست این بند که هرکدام یک یا دو قنات داشتند طی سال های  گذشته به علت سیل تخریب شده و یا به دلیل عدم ورود آب خشک شده اند.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این مجموعه ساخته شده وظیفه پخش سیلاب و نگهداری آب و تغذیه سفره های آب زیرزمینی را دارد و اثر خود را در آب دهی قنات روستاها نشان خواهد داد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 18207
بازدید کل : 5901743
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3