پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افتتاح طرح آبخیزداری در روستای میرزاعلی بروجرد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 95 21 بهمن 1397 10:10 شماره :56705

افتتاح طرح آبخیزداری در روستای میرزاعلی بروجرد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از افتتاح یک بند سنگی ملاتی در روستای قلعه میرزاعلی شهرستان بروجرد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- شیرزاد نجفی با بیان اینکه حجم آبگیری این بند ۲۵ هزار مترمکعب و حجم سازه آن ۲ هزار مترمکعب و ارتفاع آن ۱۱ متر می‌باشد خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات آبخیزداریمبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای این بند هزینه شده است.

وی بها دادن به منابع طبیعی و آبخیزداری در تداوم نسل فعلی و آتی کشور را بسیار مهم دانست و افزود: هدف از اجرای این طرح  کنترل و مهارسیل، تامین آب مطمئن و ماندگار، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، پخش سیلاب، پایداری و تامین رژیم آبی رودخانه، جلوگیری از فرسایش و. است.

در این افتتاحیه، عباس گودرزی نماینده مردم شریف بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر فراوان از نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و همچنین از ثقلینی مدیر منابع طبیعی شهرستان گفت: اقدام جهادی و ضربتی این دو عزیز در راستای ساخت و تکمیل این بند ستودنیست.

گفتنی است که این بند توسط سرکار خانم چگنی، عضو شورای شهر بروجرد و مادر شهید شهرام گودرزی افتتاح شد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 400
بازدید کل : 5901938
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3