پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بهره برداری از طرح های آبخیزداری استان مرکزی
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 100 21 بهمن 1397 11:42 شماره :56712

بهره برداری از طرح های آبخیزداری استان مرکزی

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، 21 طرح آبخیزداری در استان مرکزی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: این طرح ها با اعتبار 81 میلیارد و 474 میلیون ریال از محل منابع ملی در شهرستان های تفرش، خنداب، شازند، محلات، دلیجان، خمین، اراک، ساوه و زرندیه راه اندازی شده است.

محمدی افزود: مرمت آبخیزداری حوزه های آبخیز سد الغدیر، طورگیر، نهرمیان، بزیجان، جاسب و حوزه آبخیز شهری خمین از جمله طرح هایی بود که همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان های استان مرکزی به بهره برداری رسید.

وی گفت: با بهره برداری از این طرح ها سه هزار و 786 شغل بصورت غیر مستقیم در استان مرکزی ایجاد شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: طرح عملیات آبخیزداری حوزه های جاسب، ایمانلو، ده کلبی، آبخیز شهری آشتیان و آبخیز پانزده خرداد نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید.

محمدی گفت: این طرح ها با هدف کنترل روان آب ها، تغذیه سفره های زیر زمینی، کاهش سیلاب، حفظ و افزایش پوشش گیاهی، کاهش فرسایش خاکی و افزایش تولید علوفه مراتع استان مرکزی اجرا شده است.

استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 792
بازدید کل : 5902216
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3