پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عرصه های طبیعی چابهار پس از 333 روز سیراب شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 97 23 بهمن 1397 12:18 شماره :56759

عرصه های طبیعی چابهار پس از 333 روز سیراب شد

شهرستان چابهار بر اثر بارش رحمت الهی در چند روز اخیر تمامی عرصه های منابع طبیعی و مراتع سیراب شدند و طبیعت در چهل سالگی انقلاب شادابی دوباره خود را بازیافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چابهار اعلام کرد: در اثر بارندگی های صورت گرفته سازه های خاکی، هوتک ها و بندهای کوتاه احداث شده در منطقه آبگیری شده است.

راهداری بیان داشت: مهار آب باران، کنترل سیل، تغذیه سفره های زیرزمینی، مدیریت روان آبها، کمک به پایداری منابع آب و خاک و توسعه پوشش گیاهی از مهمترین اهداف سازه های آبخیزداری در منطقه می باشد.

وی تعداد سازه های آبگیری شده را 83 عدد و حجم روان آب های استحصال شده را در اثر بارندگی های اخیر بالغ بر 30 میلیون مترمکعب عنوان کرد.

رئیس منابع طبیعی شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: تداوم بارندگی ها نویدبخش طبیعت سرسبز و پربارش در آستانه سال نو می باشد و با مهار و کنترل ریزش های صورت گرفته زمینه تقویت منابع آب، کاهش خسارت های خشکسالی و پایداری عرصه های منابع طبیعی شهرستان فراهم شود.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 555
بازدید کل : 5902043
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3