پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - منتظریم یا هلی کوپتر از راه برسد یا باران ؟!
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 806 12 دی 1396 14:44 شماره :45825
مدیرکل منابع طبیعی مازندران در واکنش به آتش سوزی جنگل های آمل:
منتظریم یا هلی کوپتر از راه برسد یا باران ؟!
 
عرصه های جنگلی طعمه حریق در آمل فوق العاده صعب العبور و پر شیب است، نیروهای منابع طبیعی بسختی می توانند خودشان را آن بالا برسانند. منتظریم یا هلی کوپتر از راه برسد یا باران ببارد؟!
این بخشی از صحبت های تلفنی عصر امروز مدیر کل منابع طبیعی استان مازندران( ساری) با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها بود.
 
 
ستار بابایی کفاکی اعلام کرد: از ساعت 5صبح روز یکشنبه اطلاع یافتیم که حدود 20 هکتار از جنگل های شهرستان آمل دچار طعمه حریق شده است که با نیروهای منابع طبیعی و مجریان طرح جنگلداری وارد عرصه شدیم. عرصه ای که فوق العاده دارای ارتفاع و صعب العبوراست که نیروهای منابع طبیعی توانستد با تجهیزات انفرادی  اطفای حریق  خود را به محل حریق برسانند و تنها توانستند حریق را مهار کنند اما آتش در بین کنده های درختان وجود دارد و با سرازیر شدن هرکنده از ارتفاع و بالادست ، آتش مجدداً مشتعل می شود.
 وی گفت: یک دستگاه هلی کوپتر بعد از ساعت ها پیگیری به منطقه اعزام شده  که آن هم به علت نقص فنی قادر به پاشیدن آب روی آتش نبود و ما اکنون  دست به دعا ایستاده ایم یا هلی کوپتری مجهز از راه برسد یا خداوند باران نازل نماید.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 169
بازدید کل : 5676994
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24