پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اقدامات بیابان‌زدایی نقش مؤثری در محرومیت‌زدایی دارد
هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 476 8 تير 1395 3:31 شماره :43653
رئیس سازمان جنگل‌ها در بازدید از اجرای عملیات بیابان‌زدایی شهرستان ملارد:
اقدامات بیابان‌زدایی نقش مؤثری در محرومیت‌زدایی دارد
  
 رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بازدید از طرح بیابان‌زدایی 760 هکتاری شهرستان ملارد گفت: اقدامات بیابان‌زدایی علاوه بر ایفای نقش زیست‌‌محیطی که باعث جلوگیری از بیابانی شدن اراضی و پیشروی بیابان می‌شود نقش مؤثری در فقرزدایی و محرومیت‌زدایی دارد و یکی از کارهای زیربنایی برای محرومیت‌زدایی به شمار می‌رود.
 

 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران- مهندس خداکرم جلالی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده افزود: یکی از منشاءهای ایجاد گرد و غبار کلانشهر تهران مناطق بیابانی شهرستان ملارد در جنوب غرب پایتخت است که امیدواریم با همکاری و مساعدت دستگاه‌های ذیربط و همچنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) اقدامات بیابان‌زدایی استمرار داشته باشد و وسعت بیشتری از اراضی بیابانی این شهرستان زیرپوشش طرحهای بیابان‌زدایی قرار گیرد.
وی با تأکید بر کاشت گونه‌های چندمنظوره در اجرای طرح های بیابان‌زدایی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که مورد تأکید سازمان جنگل‌ها است و با جدیت دنبال می‌شود کاشت گونه‌های چندمنظوره‌ است که ضمن احیای اراضی بیابانی و جلوگیری از بیابانی شدن و تثبیت شن‌های روان از لحاظ اقتصادی نیز دارای اهمیت بوده و در بهبود معیشت، اشتغال و کسب درآمد مردم منطقه نقش بسزایی ایفاد می‌کند.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مشارکت مردم در تمامی اقدامات اجرایی اعم از جنگل‌کاری، بیابان‌زدایی و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را یکی از سیاست‌های راهبردی این سازمان دانست و خاطر نشان کرد: تلاش برای آبادانی سرزمین و جلوگیری از تخریب آن بالاترین خدمت به مردم است و مراقبت و نگهداری از عرصه‌های منابع طبیعی در صورت اتکا به مردم پایدار خواهد بود.
جلالی در ادامه اضافه کرد: امسال و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی 90 هزار هکتار عملیات مقابله با پدیده بیابان‌زایی و کنترل گرد و غبار در کشور انجام خواهد شد.
 
12 هزار هکتار از اراضی بیابانی شهرستان ملارد زیرپوشش عملیات بیابان‌زدایی
سیدعلی عظیمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد در جریان بازدید رئیس سازمان جنگل‌ها و هیئت‌همراه از اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی این شهرستان گفت: تاکنون 12 هزار هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان در قالب اقدامات بیولوژیکی زیرپوشش عملیات بیابان‌زدایی قرار گرفته است و 20 هزار هکتار دیگر از اراضی بیابانی حوزه این شهرستان استعداد عملیات بیابان‌زدایی در قالب اقدامات بیولوژیکی را دارد.
وی افزود: در اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی گونه‌های سازگار با منطقه همچون آتریپلکس و تاغ کاشته شده که باایجاد پوشش مناسب مرتعی علاوه بر جلوگیری از حرکت شن‌های روان، دام‌های منطقه نیز برای تعلیف از آنها استفاده می‌کنند.
  
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7516
بازدید کل : 3753320
آخرین بروزرسانی:
30 دی 1396 15:36