پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بی‌احتیاطی گردشگران عامل آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد
هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 376 19 تير 1395 12:26 شماره :43854
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد
بی‌احتیاطی گردشگران عامل آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بی‌احتیاطی گردشگران در هنگام طبخ غذا، عامل آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌ها و مراتع این استان بوده است.
به گزارش خبرنگار پیام طبیعت کهگیلویه و بویراحمد به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرحیم برزمند اظهار کرد: در فصل تابستان همواره با آتش‌سوزی در جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد رو‌به‌رو بوده‌ایم.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به دلیل وجود علف‌های خشک در جنگل‌ها و مراتع استان در این فصل از سال کوچک‌ترین بی‌احتیاطی منجر به سوختن بخش زیادی از جنگل‌ها خواهد شد.
این مسؤول در منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در آتش‌سوزی‌های چند روز اخیر در مناطقی از اراضی مرتعی و جنگلی شهرستان‌های بویراحمد و دنا رد پای گردشگران مشاهده می‌شود آن جا که آتشی برای فراهم کردن غذا و چای تدارک می‌بینند و پس از اتمام کار نسبت به خاموش کردن آن غفلت می‌کنند.
وی یک آتش کوچک را برای آتش گرفتن صدها هکتار جنگل در این فصل از سال کافی دانست و گفت: از گردشگرانی که این استان را مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند انتظار داریم پس از طبخ غذا و چای نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کنند تا شاهد این فاجعه‌ها در جنگل‌ها و مراتع نباشیم.
برزمند رشد جنگل‌ها را مرهون ده‌ها و بلکه صدها سال زحمت گذشتگان دانست و گفت: اگر جنگل در این استان از بین برود دیگر جایی برای تفریح گردشگران وجود نخواهد داشت زیرا مسافر و گردشگر به دلیل وجود چنین چشم‌اندازها و مواهب طبیعی ناب وارد استان می‌شود.
این مسؤول افزود: مردم و هم استانی‌ها نیز باید نسبت به این موضوع حساس باشند و در هنگام بروز هر اتفاقی به کمک مأموران منابع طبیعی بشتابند.
به گزارش فارس در طی چند روز اخیر چندین فقره آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های استان اتفاق افتاد که بخشی از درختان جنگلی در آتش سوخت.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7523
بازدید کل : 3753327
آخرین بروزرسانی:
30 دی 1396 15:36