پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 62 میلیون متر مربع از اراضی تصرف شده ایلام خلع ید شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 516 23 تير 1395 12:43 شماره :43956
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام خبر داد؛
62 میلیون متر مربع از اراضی تصرف شده ایلام خلع ید شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان  ایلام گفت: ۶۲ میلیون متر مربع از اراضی این استان که طی سالیان گذشته مورد تصرف اشخاص و نهادها قرار گرفته بود، با تلاش های صورت گرفته خلع ید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام،  دکتر رضا  احمدی اظهار داشت: آسیب رسانی به طبیعت استان طی سال های اخیر کاهش چشمگیری یافته که بیانگر افزایش فرهنگ طبیعت دوستی مردم و مشارکت آنان در حراست از این مواهب خدادادی است.
وی ادامه داد: ۹۶۲ پرونده پارسال در زمینه تخلفات مندرج در قانون حفاظت و بهره برداری تشکیل شد که در قالب ۱۳۳ فقره پرونده بیش از ۶۲ میلیون مترمربع از اراضی که در طول سال های متعدد مورد تصرف غیر قانونی قرار گرفته بود، خلع ید شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام یادآور شد: ۹۲۷ میلیون و ۶۶۹ هزار ریال نیز به موجب حکم دادگاه خسارت وصولی از متخلفان به خزانه دولت واریز شد.
احمدی تاکید کرد: هر گونه خسارت، تخریب، دخل و تصرف به انفال و منابع طبیعی بر اساس مواد ۴۲ تا ۴۹ و ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل ها و مراتع‌ به موجب قانون پیگرد کیفری از جمله حبس، جزای نقدی، اعاده وضع به حال سابق، رد مال، ابطال گواهینامه رانندگان حامل محصولات جنگلی، محکومیت حقوقی نظیر پرداخت خسارت در پی دارد.
وی اضافه کرد: همچنین مطابق ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره داری از جنگل ها و مراتع کشور هر کس در جنگل عمدی آتش سوزی ایجاد کند، به حبس سه تا ۱۰ سال محکوم می شود و در تبصره ذیل این ماده قانونی در موقع آتش سوزی در جنگل ها همه ماموران دولتی کشوری و لشکری و شهرداری ها در مقابل تقاضای ماموران منابع طبیعی موظف هستند با همه امکانات و تجهیزیات در مهار آتش کمک کنند.
از گستره دو میلیون هکتاری استان ایلام یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار آن را عرصه های طبیعی تشکیل داده است که سهم جنگل های استان از این میزان ۴۶۰ هزار هکتار است.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1845
بازدید کل : 5131108
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41