پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مشکلات انجیرکاران دیم در جهرم حل می‌شود
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 495 26 تير 1395 7:56 شماره :43997
رئیس سازمان جنگل‌ها در سفر به استان فارس:
مشکلات انجیرکاران دیم در جهرم حل می‌شود
 
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به استان فارس گفت: مشکلات انجیرکاران دیم در جهرم از طریق ماده 3 قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی حل خواهد شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از فارس ، خداکرم جلالی عصر روز پنج شنبه در پایان بازدید خود از طرح‌های توسعه جنگل‌کاری و مراتع و همچنین برخی پروژه‌های آبخیزداری این شهرستان در جمع خبرنگاران با ابراز خشنودی از سفر به استان فارس و شهرستان جهرم به دعوت رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: برخی مردم در جهرم معیشت خود را در بخش‌هایی مانند خفر و سیمکان از انجیرکاری به‌صورت دیم می‌گذرانند و برای توسعه آن در اراضی شیب‌دار مشکلاتی این افراد با منابع طبیعی دارند که در این سفر سعی کردیم آن‌ها را پس از مطالعات لازم از طریق ماده 3 قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی حل کنیم تا بتوانند نسبت به توسعه جنگل‌کاری اقتصادی اقدام لازم انجام دهند.
 
 
وی افزود: این تصمیم به معیشت مردم کمک می‌کند تا با مشارکت نسبت به احیا و توسعه پوشش گیاهی در منطقه اقدام روبه‌جلو در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل برای مردم جهرم انجام داده باشیم.
جلالی توسعه آبخیزداری را یکی از ضرورت‌های امروز کشور و به‌ویژه استان فارس عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به افت منابع آبی به دلیل خشک‌سالی‌های پیاپی و در مخاطره قرار گرفتن بسیاری از دشت‌های کشور مسئله ایجاد طرح‌های آبخیزداری یک الویت است که می‌تواند باعث تعادل‌بخشی سفره‌های آب‌های زیرزمینی شود.
وی افزود: حدود 80 درصد منابع آبی کشور آب‌های زیرزمینی است و این وابستگی در استان فارس رقم بالاتری را به خود اختصاص داده و کمک خواهیم کرد با تأمین اعتبار بخشی از نیازهای این شهرستان در این حوزه مرتفع شود.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 3058
بازدید کل : 4680454
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59