پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش سوزی جنگل در سه نقطه از کهگیلویه و بویراحمد همچنان ادامه دارد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 475 27 تير 1395 8:56 شماره :44035

آتش سوزی جنگل در سه نقطه از کهگیلویه و بویراحمد همچنان ادامه دارد
یاسوج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل در سه نقطه از این استان شامل دالون باشت، چشمه سیبی سی سخت از توابع شهرستان دنا و منطقه صالحان بویراحمد همچنان ادامه دارد.
سرهنگ «محمدرحیم برزمند» شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هر سه منطقه نیروهایی اعزام شده در حال مهار آتش هستند.
وی از ادامه آتش سوزی در جنگل های دالون (ده بزرگ) شهرستان باشت خبر داد و بیان کرد: از ساعات اولیه صبح روز(یکشنبه) یک فروند بالگرد از استان فارس برای انتقال نیروهای امدادی در منطقه مستقر خواهد شد.
برزمند اظهار کرد: با هماهنگی های انجام شده یک فروند هواپیمای آبپاش با حجم 40 هزار لیتر نیز برای اطفای حریق به کمک نیروهای امدادی و مردمی در منطقه اعزام می شود.
وی گفت: آتش سوزی در منطقه دالون باشت از بامداد جمعه آغاز شد و با وجود مهار آن در ظهر جمعه گذشته، این حریق به دلیل وزش بادو وجود کنده های نیم سوخته مجددا شعله ور شد.
برزمند اظهار کرد: به دلیل شدت آتش سوزی در منطقه دالون باشت و کوهستانی بودن آن، انتقال نیرو با بالگرد برای مهار آتش به این منطقه اعزام خواهد شد.
وی با بیان اینکه گزارش های رسیده تاکنون از نابودی بیش از شش هکتار از جنگل های این منطقه حکایت دارد، افزود: به نظر می رسد که اختلاف های محلی دو طایفه دلیل اصلی بروز این آتش سوزی است.
برزمند با تاکید بر اینکه هم اکنون بیش از 60 نیروی امدادی و مردمی برای مهار آتش سوزی در منطقه دالون باشت حضور دارند، گفت: در 24 ساعت گذشته تاکنون شش مورد آتش سوزی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.
وی بیان کرد: پنج مورد از این آتش سوزی ها با کمک نیروهای امدادی و مردمی و دیگر نهادهای خدمات رسان از جمله جمعیت هلال احمر مهار شده است.
برزمند اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 560 هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد طعمه آتش شده است.
کهگیلویه و بویراحمد حدود یک میلیون و 200 هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6156
بازدید کل : 5133203
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41