پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ایرانسل و سازمان جنگل ها تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کرده ند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 972 30 تير 1395 9:18 شماره :44108

ایرانسل و سازمان جنگل ها تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کرده ند
 
عصر روز سه شنبه علیرضا قلمبردزفولی مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و خداکرم جلالی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در محل این سازمان، تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کرده اند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- در این مراسم خداکرم جلالی گفت: امیدوارم این  تعامل و همکاری منجر به حفظ بهتر منابع طبیعی و توسعه و سرسبزی پایدار در کشور شود.
وی افزود: ارتباطات خمیر مایه توسعه است و می تواند در رشد و ابعاد مختلف جوامع انسانی تاثیر گذار باشد.
جلالی همچنین خاطر نشان ساخت: همه ابعاد توسعه در کشور بر پایه منابع طبیعی استوار است زیرا منابع طبیعی هم حفظ آب و خاک را به همراه دارد و هم تولید اکسیژن و جذب گازکربنیک!
جلالی به پیام رهبر انقلاب در باره اهمیت منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید داشته اند منابع طبیعی یک مسئله درجه دوم در کشور نیست بلکه یک مسئله حیاتی است که اگر مورد بی توجهی قرار بگیرد زندگی انسان ها به خطر می افتد.
رییس سازمان جنگل ها و مراتع در ادامه فرهنگ سازی از سوی رسانه ها را بسیار مهم و اساسی خواند و اظهار داشت: اگر اثرات و کارکرد های منابع طبیعی بخوبی برای مردم تببین شود و پیام های مردمی و حمایت های آنان متقابلاً به حوزه مراقبت و حفاظت منتقل گردد، قطعاً شاهد وضعیت بهتری در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست خواهیم بود.
علیرضا قلمبردزفولی نیز از این همکاری اظهار خشنودی کرد و گفت: امیدوارم  بتوانیم حامل این پیام باشیم که هستند آدمهایی که برای حفظ منابع طبیعی و سرسبزی کشور تا پای جان تلاش می کنند.
 مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل یاد شهدای منابع طبیعی، محیط زیست و همچنین سازمان آتش نشانی کشور را گرامی داشت و گفت: همه ما در حفظ منابع طبیعی و سرنوشت جنگل ها و مراتع سهم داریم و موظف به رعایت چارچوب های حفاظتی آن هستیم.
به گفته قلمبردزفولی، ایرانسل در سراسر کشور حدود 47 میلیون مشترک دارد و بیش از 65درصد سهم از بازار متعلق به ایرانسل است.
وی اظهار امیدواری کرد: ایرانسل بتواند به عنوان یک رسانه در سطح 47 میلیون نفر از مشترکین در سراسر کشور نسبت به توسعه و گسترش فرهنگ منابع طبیعی اقدامات اثر بخش داشته باشد.
وی اعلام کرد: این آمادگی از سوی ایرانسل وجود دارد تا پیام های ارتباطی منابع طبیعی را در کشور تسهیل نموده و تذکرات حفظ منابع طبیعی را به گوش افکار عمومی برساند.
همچنین در این مراسم مسعود منصور درسخنانی کوتاه گفت: ما کشور در حال توسعه هستیم، بنابراین نه می توان توسعه را در کشور متوقف کرد و نه می توان بدون توجه به منابع طبیعی توسعه را پذیرفت.
وی افزود: توسعه در هر ابعادی بخواهد صورت گیرد باید تضمین کننده منافع نسل حاضر و نسل های آینده باشد.
منصور اظهار امیدواری کرد: این همکاری منجر به حفظ، توسعه و شکوفایی منابع طبیعی کشور شود.
***
بر اساس این گزارش، در این تفاهمنامه به تعهداتی از سوی دو مجموعه اشاره شده است  که بهره برداری از ظرفیت ها به منظور گسترش فرهنگ منابع طبیعی از جمله اهداف مهم این همکاری مشترک است ، از این رو تامین اطلاعات مورد نیاز شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل برای فرهنگ سازی،  برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی و فرهنگی در مناسبت های ملی و بین المللی منابع طبیعی و همکاری برای در اختیار نهادن عرصه های فاقد پوشش گیاهی و درختی برای احداث دکل های ایستگاهی جزء تعهدات سازمان جنگل ها و  بهره برداری از ظرفیت های ارتباطی برای انتشار رایگان محتوا و پیام های فرهنگ سازی منابع طبیعی، رعایت مفاد آیین نامه اجرایی قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین برنامه ریزی، اجرا و تامین هزینه کمپین های تبلیغاتی و فرهنگی در مناسبت های تقویمی مرتبط با منابع طبیعی جزء تعهدات شرکت ایرانسل است که در این تفاهمنامه مشترک همکاری به امضای خداکرم جلالی و علیرضا قلمبر دزفولی رسیده است.
 
 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14225
بازدید کل : 5676788
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24