پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مساحت جنگل های ایران باید به 17 میلیون هکتار برسد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 527 6 مرداد 1395 11:14 شماره :44241
قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:
مساحت جنگل های ایران باید به 17 میلیون هکتار برسد
 
قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اهداف چشم انداز 1404گفت: درحال حاضر مساحت جنگل های کشور حدود 14 میلیون هکتار است که باید به 17 میلیون هکتار افزایش یابد.
 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها-  ناصر مقدسی روز سه شنبه در آئین معارفه معاون امور جنگل در چالوس افزود: هم اکنون ایران با توجه به این که هفت درصد مساحتش را جنگل تشکیل می دهد ، جزو کشورهای کم جنگل دنیا محسوب می شود که با افزایش مساحت جنگل های به 10 درصد شمار کشورهای کم جنگل خارج خواهد شد.
وی تصریح کرد: تحقق این امر مستلزم گشایش اقتصادی و حمایت دولت است تا براساس برنامه افق 1404مساحت جنگل های کشور از حدود 14 میلیون هکتار امروز به 17 میلیون هکتار افزایش یابد.
قائم مقام سازمان جنگل ها تاکید کرد: شرایط کنونی منابع طبیعی و محیط زیست کشور خوب نیست و در موضوعاتی همچون تالاب ها، دریاچه ها، تنوع زیستی، فرسایش خاک، آلودگی هوا و خاک، بیابان زایی در اجرای وظایف سازمانی با مشکل مواجه هستیم.
وی خاطرنشان کرد: هنوز بیش از 50 درصد جنگل های هیرکانی در شمال کشور، طرح و مدیریت و آینده مشخصی ندارد.
مقدسی با اشاره به این که جنگل های هیرکانی آب 25 میلیون نفر جمعیت پیرامون خود را تامین می کند خواستار توجه بیش از پیش به این جنگل ها شد و گفت: این سازمان باید در نزد مردم محبوب باشد و به آن اعتماد کنند.
وی اظهار داشت: برای حل مشکلات نوظهور چاره ای جز به کار گیری روش های جدید نداریم و باید در ابتدا مشکلات درون سازمان بر طرف شود و در مرحله بعد به رفع معضلات برون سازمانی بپردازیم.
در این آئین ضمن تقدیر از زحمات بهزاد انگورج، معاون سابق امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، عباسعلی نوبخت به سمت سرپرست جدید این معاونت معرفی شد.
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
نام :
تاریخ درج :   6 مرداد 1395 16:56
باسلام اعلان وضعیت فوق العاده توسط سازمان جنگلهابسبب روندنابودی وتخریب جنگلهای کشوربویژه جنگلهای اقلیم حساس وشکننده زاگرس بدیهی بنظرمیرسدامروزبجای سوگنامه سیاوش مناسب ترانست که درسوگ درختان سیاه بخت سوگنامه بلوط وسوگنامه سبزوشان سرزمین مان سراییده شودباشدتامدیران وشهروندان ایران زمین که تاکنون فغان وفریادسبزوشان رانشنیده اندهوشیارشونداینکه چراسازمان درتشکیل ستادبحران نابودی جنگلهای زاگرس تدبیری نمی اندیشد جای تعجب است براستی چه میزان ازجنگلهای زاگرس بایستی گرفتاراتش وتباهی شودتامسولین سازمان نسبت به آن احس
آمار بازدید
بازدید روز : 309
بازدید کل : 4679374
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59