پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه پایش و نظارت بر فعالیت معادن در دستور کار قرار دارد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 615 6 مرداد 1395 14:51 شماره :44259
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها:
پروژه پایش و نظارت بر فعالیت معادن در دستور کار قرار دارد
 
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها بر لزوم گاز رسانی به مناطق بحرانی و مدیریت جامع آبخیزداری در کشور تاکید کرد و گفت: پروژه پایش و نظارت بر فعالیت معادن در دستور کار قرار دارد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل ازمهر-  مسعود منصور در دومین کارگاه آموزشی سراسری معاونان حفاظت و امور اراضی ادارات کل منابع طبیعی کشور که صبح چهارشنبه در مرکز آموزشی دکتر جوانشیر استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: علی رغم کمبود اعتبار در سه ماهه نخست سال جاری عملکرد خوبی را شاهد بوده ایم.
وی با بیان اینکه امید است در سال جاری طی مقاطع سه ماهه این جلسات برگزار شود، افزود: ارائه عملکرد مناسب برای جلب رضایت مردم حائز اهمیت است.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها خاطرنشان کرد: رعایت مقررات و قانون ضروری است، این مهم باید فراگیر شود.
وی با تاکید بر اینکه آشنایی با بخشنامه و مقررات توسط کارکنان و عوامل اجرایی در استان از جمله شهرستان ها باید مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: خوشبختانه برخی استان ها با برگزاری کارگاه های آموزشی در این حوزه به خوبی وارد عمل شده اند.
منصور با تاکید بر لزوم تبادل اطلاعات در زمینه مقررات، افزود: عمده مسائلی که به ما منتقل می شود به عدم رعایت مقررات در گذشته مرتبط است.
وی بیان کرد: با تغییرات در امور اراضی امید است هماهنگی بیستر و رفع مشکلات با سرعت عمل بیشتری انجام شود.
وی با بیان اینکه رشد اعتباری خوبی ایجاد شده اما متاسفانه در بخش تخصیص با مشکل مواجه می شویم، افزود: حدنصاب تخصیص ابلاغ شده که برای این مهم دستورالعمل ویژه ای تدوین شد.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها یادآور شد: دفتر بودجه مکاتبه لازم را انجام داد تا طرح های استانی به سازمان مدیریت و برنامه استان ارائه شود.
منصور ضمن بیان اینکه در رابطه با معادن الحاقیه توافقی تنطیم شد که بنا است مورد استفاده قرار گیرد، گفت: تشکیل کمیته آموزشی در استان ها حائز اهمیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در رابطه با رفع تداخلات جلسات متعددی با دستگاه های مربوطه انجام پذیرفته است، تصریح کرد: اولویت گاز رسانی به مناطق بحرانی توسط ریاست جمهوری مورد تاکید واقع شده است.
وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم یک طرح ملی تحت عنوان کاهش و حذف عوامل تخریب نهادینه شده است، گفت: پروژه های این طرح تفکیک و مرز بندی شده است.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها در پایان تاکید کرد: پروژه پایش و نظارت بر فعالیت معدنی نیز در دستور کار قرار دارد، از طرفی در راستای اجرای پروژه ها پایلوت مدیریت جامع آبخیز در صدر قرار دارد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1867
بازدید کل : 5131128
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41