پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش‌سوزی پارک بلوران کوهدشت مهار شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 470 10 مرداد 1395 9:25 شماره :44294
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان:
آتش‌سوزی پارک بلوران کوهدشت مهار شد
مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان از مهار آتش سوزی پارک جنگلی بلوران کوهدشت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع کشور به نقل ازخبرگزاری مهر، شیرزاد نجفی اظهار داشت: آتش سوزی در پارک جنگلی بلوران کوهدشت که ساعت ۱۳ روز شنبه شروع شده بوده بعد از چهار ساعت مهار شد.
وی ادامه داد: در جریان این آتش سوزی بین ۱۵ تا ۲۰ هکتار از جنگلها و مراتع منطقه دچار خسارت شده است.
نجفی با تاکید بر اینکه آتش سوزی به طور کامل مهار شده است یادآور شد: هم اکنون نیروهای منابع طبیعی در منطقه به منظور جلوگیری از حریق احتمالی حضور دارند و در حال پایش منطقه هستند.
بنابراین گزارش جنگل‌های لرستان با قرارگیری در قلب زاگرس اهمیت حیاتی برای این زیست بوم منحصر به فرد دارند چرا که از وسعت ۵.۸ میلیون هکتاری جنگل‌های ۱۱ استان زاگرسی ۱.۲ میلیون هکتار در لرستان قرار دارد تا این استان حائز رتبه دوم وسعت جنگل‌ها باشد، عنوانی که وقوع مخاطرات مختلف طبیعی و انسانی آن را تهدید می‌کند.
استان لرستان به رغم دارا بودن ظرفیت‌های منحصر به فرد در زمینه اراضی جنگلی و مرتعی با مخاطرات جدی مواجه است، مخاطراتی که می رود عرصه های طبیعی این دیار را به دشت‌های بدون آب و علف تبدیل کند.
وقوع آتش سوزی های گاه و بیگاه در عرصه‌های جنگلی و مرتعی، چرای بی‌رویه دام، تعرض به عرصه های طبیعی و تغییر کاربری‌ها، خسارات خشکسالی و ریزگردها، اجرای پروژه های عمرانی غیرکارشناسی و... هر کدام زخمی را بر تن زاگرس زده‌اند تا سکته های مختلف، قلب این اکوسیستم را هر روز ضعیف‌تر کند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 381
بازدید کل : 4679421
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59