پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش‌سوزی پارک بلوران کوهدشت مهار شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 624 10 مرداد 1395 9:25 شماره :44294
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان:
آتش‌سوزی پارک بلوران کوهدشت مهار شد
مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان از مهار آتش سوزی پارک جنگلی بلوران کوهدشت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع کشور به نقل ازخبرگزاری مهر، شیرزاد نجفی اظهار داشت: آتش سوزی در پارک جنگلی بلوران کوهدشت که ساعت ۱۳ روز شنبه شروع شده بوده بعد از چهار ساعت مهار شد.
وی ادامه داد: در جریان این آتش سوزی بین ۱۵ تا ۲۰ هکتار از جنگلها و مراتع منطقه دچار خسارت شده است.
نجفی با تاکید بر اینکه آتش سوزی به طور کامل مهار شده است یادآور شد: هم اکنون نیروهای منابع طبیعی در منطقه به منظور جلوگیری از حریق احتمالی حضور دارند و در حال پایش منطقه هستند.
بنابراین گزارش جنگل‌های لرستان با قرارگیری در قلب زاگرس اهمیت حیاتی برای این زیست بوم منحصر به فرد دارند چرا که از وسعت ۵.۸ میلیون هکتاری جنگل‌های ۱۱ استان زاگرسی ۱.۲ میلیون هکتار در لرستان قرار دارد تا این استان حائز رتبه دوم وسعت جنگل‌ها باشد، عنوانی که وقوع مخاطرات مختلف طبیعی و انسانی آن را تهدید می‌کند.
استان لرستان به رغم دارا بودن ظرفیت‌های منحصر به فرد در زمینه اراضی جنگلی و مرتعی با مخاطرات جدی مواجه است، مخاطراتی که می رود عرصه های طبیعی این دیار را به دشت‌های بدون آب و علف تبدیل کند.
وقوع آتش سوزی های گاه و بیگاه در عرصه‌های جنگلی و مرتعی، چرای بی‌رویه دام، تعرض به عرصه های طبیعی و تغییر کاربری‌ها، خسارات خشکسالی و ریزگردها، اجرای پروژه های عمرانی غیرکارشناسی و... هر کدام زخمی را بر تن زاگرس زده‌اند تا سکته های مختلف، قلب این اکوسیستم را هر روز ضعیف‌تر کند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 5676911
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24