پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارکنان حراست در رعایت موازین اخلاقی باید پیشگام سایر کارکنان باشند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 742 10 مرداد 1395 11:38 شماره :44303

کارکنان حراست در رعایت موازین اخلاقی باید پیشگام سایر کارکنان باشند

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: کارکنان حراست می بایست در رعایت موازین قانونی، شرعی و اخلاقی پیشگام سایر کارکنان باشند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی طباطبایی نژاد روز چهارشنبه در جمع رؤسای ادارات حراست منابع طبیعی کل کشور در مرکز آموزشی مهندس ساعی  کلارآباد  خواستار تعامل و ارتباط بیشتر کارکنان حراست با سایر همکاران سازمانی شد و افزود:  کارکنان منابع طبیعی  می بایست به راحتی به مدیران و مسئولان حراست جهت بیان نقطه نظرات و دغدغه های خود دسترسی داشته باشند.
 
حفظ آبروی افراد و پیشگیری از وقوع تخلف از وظایف مهم حراست است
در این مراسم  مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان جنگل ها با ابراز خشنودی از برگزاری این گردهمایی، وظیفه  اصلی حراست را حفظ آبروی افراد و پیشگیری از وقوع تخلف در سازمان بیان کرده و خاطر نشان ساخت: نگرش حراست بر جوان گرایی، تعهد و تخصص در انتصاب مدیران سازمانی است.
دکتر علیرضا هدایتی با یادآوری این نکته  که در کشور 3000 پست مدیریتی وجود دارد و  ملت عزیز ایران 290 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، افزود: به ازای هر پست مدیریتی در کشور، 1+72 شهید تقدیم انقلاب شده تا کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ثبات یابد و از این رو یکی از اصلی ترین وظایف حراست حفظ کیان نظام اسلامی و پاسداری از خون شهیدان و جلوگیری از تصدی پست های مدیریتی کشور توسط افراد خائن به نظام مقدس جمهوری اسلامی، انقلاب، امام (ره) و مقام معظم رهبری می باشد.
هدایتی  تدوین برنامه راهبردی و 5ساله دفتر مرکزی حراست و ابلاغ آن به حراست استان ها را از اهم اقدامات صورت پذیرفته توسط دفتر مرکزی حراست در سال جاری بیان نمود.
مدیر کل دفتر حراست سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور از مهندس وهاب زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی و همکارانشان در آن اداره کل به پاس تلاش در طرح ملی احیای دریاچه ارومیه تشکر کرد و گفت: بواسطه تلاش ها و اقدامات جهادی صورت گرفته، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ارزیابی بیش از 30 دستگاه و ارگان اجرایی فعال در ستاد احیای دریاچه ارومیه، موفق به کسب رتبه نخست با امتیاز 100 گردیده است.
وی خاطر نشان ساخت: با تلاش و پیگیری های صورت گرفته، پست مسئولین حراست در ادارات کل منابع طبیعی استان ها  به رئیس اداره ارتقاء یافته است.
 
اقدامات حفاظتی و حراستی زمانی موثر و کارآمد است که به هنگام باشد
در این مراسم  فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در سخنانی به بیان موضوع حریق در منابع طبیعی و بیان انتظارات در این حوزه پرداخت.
سرهنگ قاسم سبزعلی ضمن اشاره به چالش های اساسی در خصوص حریق در عرصه های منابع طبیعی، اولویت در مقابله با حریق را تشکیل تیم های مقابله با حریق در ادارات کل منابع طبیعی و هماهنگی با سایر سازمان ها و ارگان های اثرگذار در این حوزه ذکر نمود.
وی کمبود شدید اعتبارات و نیرو در یگان های حفاظت، نبود ساختار تشکیلاتی برای پرسنل یگان های حفاظت سازمان جنگل ها، عدم وجود زیرساخت های لازم در منابع طبیعی کشور و سیستم مکانیزه اطلاعات را از چالش های اساسی مدیریت منابع طبیعی کشور در موضوع مقابله با حریق بیان نمود.
 سرهنگ سبزعلی گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته توسط یگان حفاظت سازمان،  سالانه مبلغی معادل 3300 میلیارد ریال بابت وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی به مساحتی معادل 15000 هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی خسارت وارد می شود.
 سرهنگ سبزعلی از مسئولین حراست در استان ها خواست بر فعالیت و عملکرد یگان های حفاظت مستقر در ادارات کل منابع طبیعی در زمینه نحوه استفاده و بهره برداری از ادوات و تجهیزات اطفای حریق، مقابله به هنگام با وقوع حریق و تشکیل به موقع تیم های عملیاتی و اجرایی اطفای حریق در ادارات کل منابع طبیعی نظارت داشته باشند.
 و ی خاطر نشان کرد: اقدامات حفاظتی و حراستی زمانی موثر و کارآمد است که به هنگام باشد.

 مدیریت جهادی رمز موفقیت طرح های منابع طبیعی است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی در گردهمایی روسای ادارات حراست منابع طبیعی کشور با اشاره به توفیق سازمان جنگل ها و اداره کل منابع طبیعی آذربایجان غربی در طرح ملی احیای دریاچه ارومیه و انتخاب سازمان جنگل ها به عنوان سازمان نمونه و برتر در بین ارگان ها و سازمان های فعال در ستاد احیای دریاچه ارومیه، مدیریت خالصانه و جهادی را رمز موفقیت پروژه ها و طرح های منابع طبیعی بیان کرد.
مهندس وهاب زاده با بیان اهمیت حراست در موفقیت و پیشبرد اهداف سازمان، از همکاران حراستی خواست که یار و مددکار سایر همکاران در ادارات کل منابع طبیعی بوده و دیدگاه های منفی در خصوص حراست را تغییر دهند و در حقیقت حراست باید به عنوان بازوی امین و یار مدیر در ادارات کل باشد.
مدیر کل منابع طبیعی آذربایجان غربی حفاظت از انفال را در راس وظایف و ماموریت همکاران بیان کرده و توجه به بحث مشارکت مردمی و جوامع مردم نهاد در تحقق این هدف را ضروری دانست.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1847
بازدید کل : 5131110
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41