پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای عملیات بیابان زدایی در 50 هزار هکتار از اراضی سیستان
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 528 13 مرداد 1395 14:28 شماره :44374

اجرای عملیات بیابان زدایی در 50 هزار هکتار از اراضی سیستان

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از محل منابع ملی تاکنون عملیات بیابان زدایی در 50 هزار هکتار از اراضی سیستان انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری فارس ، خداکرم جلالی سه‌شنبه‌ شب در کارگروه آب و کشاورزی در استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشور ایران جز 10 کشور اول جهان به دلیل داشتن تجربه بیابان زدایی است به گونه ای که 20 میلیون هکتار فرسایش بادی در کشور وجود دارد که هفت میلیون هکتار کانون بحرانی و 3 میلیون هکتار کانون بحرانی درجه یک است که بخشی از آن در سیستان و بلوچستان است.
وی افزود: دولت اقدامات خوبی در 50 هزار هکتار انجام داده که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه باید برای حفاظت و پایداری این اراضی اقدامات مهمی صورت گیرد.
این مسؤول ادامه داد: بخش قابل توجه گرد و غبار ها در سیستان از کشور همسایه است که برای رفع این پدیده باید مطالعاتی جامع با هماهنگی دو کشور صورت گیرد.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری افزود: تالاب هامون در انتهای حوزه آبخیزداری است و 90 درصد آن در افغانستان است.
وی بیان کرد: اراضی رها شده در سیستان نیز مشکل دیگری است که باید با مشارکت مردم، هدایت و مدیریت استانداری برای تعیین تکلیف آنها چاره اندیشی شود.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به پروژه منارید اشاره کرد و گفت: مدل منارید بهترین الگوی توسعه روستایی در کشور است که با همکاری همه دستگاه‌ها و توجه به مسائل منطقه با رویکرد جامع‌نگری و مشارکت مردم موفق بوده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11377
بازدید کل : 4678798
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59