پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تکریم شایسته شاگردان از استاد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 962 18 مرداد 1395 13:43 شماره :44484

تکریم شایسته شاگردان از استاد
 
پیکر چهره ماندگارمنابع طبیعی کشور دکتر محمد حسین جزیره ای اولین رییس سازمان جنگل ها در بعد  از انقلاب اسلامی با حضور جمع زیادی از شاگردان او، دوستداران منابع طبیعی و محیط زیست، برخی از مسئولین کشوری، اساتید دانشگاه ها  و مراکز تحقیقاتی، نمایندگان سازمان های غیردولتی و تشکلات زیست محیطی و کارکنان منابع طبیعی صبح امروز دوشنبه هجدهم مردادماه در محل سازمان جنگل ها تکریم شد.
به گزارش مرکزاطلاع رسانی پیام طبیعت، در این مراسم ابتدا ناصر مقدسی قائم مقام سازمان جنگل ها شعر زیبایی از جنگل را در رسای دکترجزیره ای خواند و سپس دکتر تقی شامخی استاد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران از ویژگی های برجسته استاد تعریف کرد.
خداکرم جلالی رییس سازمان جنگل ها نیز دکترجزیره ای را انسانی متواضع، گرانقدرو خدمتگذار صادق به منابع طبیعی کشور خواند که همه عمر خود را صرف خدمت به جنگل کرده است.
جلالی افزود: آقای جزیره ای طی 70 سال فعالیت علمی، دانشجویان زیادی را تربیت کرده است که آثار و برکاتش برای همیشه در دنیا و آخرت باقی خواهد ماند.
وی همچنین یادآور شد: در نشستی که با دکتر جزیره ای  داشته ایم ایشان  تاکید فراوانی بر موضوع جامع نگری و مشارکت مردم در کنار مدیریت علمی منابع طبیعی  داشته اند.
در ادامه فرزند دکتر جزیره ای پشت تریبون قرار گرفت و گفت: برایم جای خوشحالی است که پدرم را بین همکاران ایشان تشییع می کنیم.
او از همه کسانی که در این مراسم شرکت کرده اند تشکر کرد و از همکاران پدر خواست  راه او را که از سال 1320 آغز شد، ادامه دهند.
بر اساس این گزارش،  در این مراسم چهره های شاخصی حضور داشتند که هرکدام آنان در بازه ای از زمان خدمات شایان توجه ای در منابع طبیعی کشور از خود برجای نهادند. چهره هایی نظیر دکترعیسی کلانتری وزیر سابق کشاورزی و رییس ستاد احیای دریاچه ارومیه، دکتر ربیع فلاح رییس سابق سازمان جنگل ها و  استاندار استان مازندران، دکتر تابش نماینده مردم اردکان و رییس فراکسیون مجلس، دکتر شاعری رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس، عبدالغفار شجاع مشاور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، روسای نه چندان دور سازمان جنگل ها، دکتر علی سلاجقه و مهندس محمد صمدی، اعضای انجمن های علمی جنگل، مرتع و آبخیزداری ایران و جمع زیادی از مهندسین منابع طبیعی و دیگر بزرگوارانی که نگارنده  فراموش کرد و نمی توانست  از آنان نام ببرد و شرمنده شد.
شایان ذکر است در این مراسم که دوساعت بطول انجامید سر انجام فرزندان مرحوم دکترجزیره ای به یاد پدر سه اصل نهال در محوطه سازمان جنگل ها غرس کردند تا یادش برای همیشه سبز بماند. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 255
بازدید کل : 5677041
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24