پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ماندگاری مرحوم دکتر جزیره ای در عرصه منابع طبیعی ایران ابدی است
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 605 18 مرداد 1395 16:47 شماره :44491
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس:
ماندگاری مرحوم دکتر جزیره ای در عرصه منابع طبیعی ایران ابدی است
در پی درگذشت مرحوم دکتر جزیره ای، دکتر محمد رضا تابش رییس فراکسیون محيط زيست و توسعه پايدار مجلس شورای اسلامی پیامی صادر کرد. متن کامل پیام نایب رییس فراکسیون امید مجلس دهم بدین شرح است :


به نام نقشبند صفحه ی خاک
جناب آقای دکتر محمد حسین جزیره ای چهره ی ماندگار علوم منابع طبیعی کشور ، رخ در نقاب خاک کشید و به دیار باقی شتافت.
وی در دوران زندگی مفید و ارزشمند خود برای آموختن و آموزش دانش و تجربه و بکار بستن آنها توسط خود و دیگران سر از پا نمی شناخت ، تا آنجا که ایام کثیری از عمر پربار خویش را برای کسب دانش وانتقال آن در سفر گذراند.
این پشتکار وعلاقه موجب شکوفایی استعدادهای فراوان ایشان در این سفرها که هفتاد سال ادامه داشت، گردید و از وی شخصیتی علمی متنفذ ساخت که نه تنها در تخصص های متعدد و متفاوت علوم جنگل مانند پرورش جنگل، بوم شناسی جنگل، مدیریت جنگل و تاریخ جنگل حرف اول را می زد، بلکه درباره ی مناطق جغرافیایی و رویشی متفاوت کشور پهناورمان نیز صاحب نظر بود.
از همین رو در زمره صالح ترین مدیران برای مهمترین مسئولیت ها مانند معاون فنی وزارت سابق منابع طبیعی و ریاست سابق سازمان جنگلها و مراتع کشور، شایسته ترین اساتید برای تدریس و پژوهش در دانشگاههایی مانند تهران، تربیت مدرس، گرگان و یزد و برجسته ترین  نویسندگان برای نگارش کتابهای مرجعی مانند تقسیمات جنگلی ایران (۱۳۴۱)، جنگلکاری در خشکبوم (کتاب برگزیده ی سال ۱۳۸۰) و جنگلشناسی زاگرس (کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۲) بود.
گرچه از این مدیر توانا، آموزگار دانشمند و نویسنده ی فرزانه در سال ۱۳۸۴ بعنوان «چهره ی ماندگار» تقدیر شد، اما ویژگی های  برجسته ی مدیریتی و علمی و اخلاق نیکوی وی که با سلوک و رفتار و اعمال خویش معلم دین و اخلاق و فضیلت برای دوستداران وشاگردانش بود، هر روز و همیشه چهره ای ماندگار از ایشان ترسیم کرده است که تا ابد الگوی طالبان علم و حقیقت در عرصه منابع طبیعی ایران قرار خواهد گرفت.
محمدرضا تابش
رييس فراكسيون محيط زيست و توسعه پايدار مجلس شوراي اسلامي
٩٥/٥/١٦
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 375
بازدید کل : 4679415
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59