پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عاملان آتش سوزی جنگل های داراب،مجازات شدند
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 507 24 مرداد 1395 7:49 شماره :44580

عاملان آتش سوزی جنگل های داراب،مجازات شدند
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس اعلام کرد:دستگاه قضایی، حکم مجازات برای دو تن از عاملان آتش سوزی در اراضی جنگلی شهرستان داراب را که سبب بروز آتش در 18.5(هجده و نیم) هکتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان شده بودند، صادر کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی استان فارس- مهرزاد بوستانی گفت :این محکومان هریک به پنج سال حبس تعزیری و در مجموع پرداخت سه میلیارد و 685 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
وی ادامه داد: این محکومان عاملان اصلی آتش زدن عمدی مراتع جنگلی با هدف تصرف در اراضی ملی بخش 12 فارس روستای لایزنگان شهرستان داراب هستند که طی حکم صادره از شعبه 101 دادگاه کیفری 2 داراب و نیز بر اساس ماده 125 قانون مجازات اسلامی وآیین دادرسی مدنی و ماده 1 قانون مسئولیت خسارت وارده به مراتع را دارند.
بوستانی ادامه داد: در مراحل اولیه و پس از گزارش های ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با حکم قضایی دو نفرمظنون شناسایی و دستگیر شدند که پس از بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این افراد به طور عمدی در این کار دست داشته اند که پرونده آنها پس از مراحل قانونی بررسی و در نهایت متهمین مجرم شناخته شدند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با تشکر از دستگاه قضایی که در صدوراین حکم با قاطعیت تمام عمل کرد بیان داشت:درهر موقعیتی و به هرنحوی که اراضی ملی تخریب شود براساس قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع این عمل جرم است و مجرم باید به سزای عملش برسد ضمن آنکه متهمان به پرداخت جزای نقدی و تحمل حبس نیز محکوم خواهند شد.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2784
بازدید کل : 4580278
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 18:46