پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلوگیری از تبدیل شدن تالاب "الله آباد" قزوین به کانون ریزگردها / بیابان‌زدایی در دستور کار قرار گیرد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 552 24 مرداد 1395 8:51 شماره :44592
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مطرح کرد
جلوگیری از تبدیل شدن تالاب "الله آباد" قزوین به کانون ریزگردها / بیابان‌زدایی در دستور کار قرار گیرد
  
‌رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: با برخی اقدامات پیشگیرانه از تبدیل شدن تالاب "الله آباد" قزوین به کانون ریزگردها جلوگیری خواهیم کرد.
 به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از میزان، معصومه ابتکار در سفر یک روزه خود به استان قزوین و در جریان بازدید از تالاب "الله آباد" شهرستان آبیک، گفت: در صورت احیاء نشدن این بخش و خشک شدن آن، کانون ریزگردهای خطرناک برای جمعیت 20 میلیونی سه استان البرز، تهران و قزوین خواهد بود.
وی اضافه کرد: این دشت باید با تدابیر لازم تبدیل به فرصت شود و با کشت گونه‌های مناسب و تبدیل آن به فضای جنگلی، از بیابانی شدن آن جلوگیری کرد.
‌رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ضمن ابراز نگرانی از بیابانی شدن دشت الله آباد، یادآور شد: ادامه این روند علاوه بر ایجاد کانون ریزگردها، تهدیدی برای اراضی کشاورزی منطقه نیز هست که با کشت گونه‌های گیاهی مناسب هرچه سریع‌تر باید اقدام های لازم را به عمل آورد.
وی یکی از علت‌های تشدید ریزگردها را از بین رفتن بافت گیاهی منطقه به علت چرای بی‌رویه و کمبود آب بر اثر حفر چاه‌های غیرمجاز دانست و افزود: یکی از دغدغه های سازمان حفاظت محیط زیست، مهار کردن کانون ریزگردها و احیای تالاب های این بخش است.
ابتکار اذعان کرد: امیدواریم در کنار منابع طبیعی و امور آب با ایجاد تعاملی اثر بخش نسبت به بیابان‌زدایی این محدوده اقدام‌های موثری انجام شود.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2787
بازدید کل : 4580281
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 18:46