پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلوگیری از تبدیل شدن تالاب "الله آباد" قزوین به کانون ریزگردها / بیابان‌زدایی در دستور کار قرار گیرد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 669 24 مرداد 1395 8:51 شماره :44592
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مطرح کرد
جلوگیری از تبدیل شدن تالاب "الله آباد" قزوین به کانون ریزگردها / بیابان‌زدایی در دستور کار قرار گیرد
  
‌رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: با برخی اقدامات پیشگیرانه از تبدیل شدن تالاب "الله آباد" قزوین به کانون ریزگردها جلوگیری خواهیم کرد.
 به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از میزان، معصومه ابتکار در سفر یک روزه خود به استان قزوین و در جریان بازدید از تالاب "الله آباد" شهرستان آبیک، گفت: در صورت احیاء نشدن این بخش و خشک شدن آن، کانون ریزگردهای خطرناک برای جمعیت 20 میلیونی سه استان البرز، تهران و قزوین خواهد بود.
وی اضافه کرد: این دشت باید با تدابیر لازم تبدیل به فرصت شود و با کشت گونه‌های مناسب و تبدیل آن به فضای جنگلی، از بیابانی شدن آن جلوگیری کرد.
‌رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ضمن ابراز نگرانی از بیابانی شدن دشت الله آباد، یادآور شد: ادامه این روند علاوه بر ایجاد کانون ریزگردها، تهدیدی برای اراضی کشاورزی منطقه نیز هست که با کشت گونه‌های گیاهی مناسب هرچه سریع‌تر باید اقدام های لازم را به عمل آورد.
وی یکی از علت‌های تشدید ریزگردها را از بین رفتن بافت گیاهی منطقه به علت چرای بی‌رویه و کمبود آب بر اثر حفر چاه‌های غیرمجاز دانست و افزود: یکی از دغدغه های سازمان حفاظت محیط زیست، مهار کردن کانون ریزگردها و احیای تالاب های این بخش است.
ابتکار اذعان کرد: امیدواریم در کنار منابع طبیعی و امور آب با ایجاد تعاملی اثر بخش نسبت به بیابان‌زدایی این محدوده اقدام‌های موثری انجام شود.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9124
بازدید کل : 5424716
آخرین بروزرسانی:
22 آذر 1397 10:42