پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حضور رئیس سازمان جنگل ها در عملیات اطفای حریق جنگل های فیروز آباد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 772 24 مرداد 1395 11:5 شماره :44609

حضور رئیس سازمان جنگل ها در عملیات اطفای حریق جنگل های فیروز آباد
رییس سازمان جننگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور که هفته گذشته به منظور بررسی آتش سوزی جنگل های فیروز آباد به این منطقه عازم شده با حضور در عملیات اطفای حریق منطقه خرقه شهرستان فیروز آباد در کنار نیروهای حفاظتی منابع طبیعی و مردم در مهار آتش سوزی شرکت کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- خداکرم جلالی  در ادامه برای مهار این آتش سوزی دستورات لازم را صادر نمود.
جلالی افزایش دما، تغییرات اقلیمی و عوامل انسانی را مهمترین دلایل بروز حریق در عرصه های منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: حضور نیروی‌های امدادی و اکیپ های مردمی در مهار آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی بسیار اثر گذار و نتیجه بخش است.
وی یادآور شد: 95 درصد آتش سوزی های کشور به علت عامل انسانی و به طور مشخص بی احتیاطی رخ می دهد.
وی مراقبت از عرصه های ملی را از موضوعات مهم سازمان و دغدغه اصلی مسئولان منابع طبیعی در سطح کشور و استان ها عنوان کرد و گفت: در این راستا کانون های بحرانی مستعد آتش سوزی شناسایی شده و تمهیدات لازم برای مقابله با آتش سوزی و گسترش آن در عرصه های ارزشمند جنگلی و مرتعی اندیشیده شده است .
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: در زمینه پیشگیری از آتش سوزی ناوگان های زمینی اطفای حریق گروهی و انفرادی با وجود محدودیت های مالی ناشی از تحریم و پیامدهای آن در حد توان تجهیز شد و علاوه بر تامین تجهیزات انفرادی ، تعدادی خودرو مجهز به تجهیزات اطفای حریق هم خریداری شده است.
خداکرم جلالی در ادامه  خواستار هماهنگی و مشارکت همه دستگاه ها برای رفع این معضل شد و تأکید کرد: همه دستگاه های کشوری و لشکری باید در زمینه پیشگیری از آتش سوزی در عرصه های طبیعی مشارکت کنند.
گفتنی است عملیات اطفاء حریق در جنگل های شهرستان فیروزآباد توابع استان فارس با همکاری نیروهای انتظامی و امدادی از جمله نیروهای یگان امداد هوابرد، تیپ 37 زرهی، هلال احمر، محیط زیست، شهرداری و روسا و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستانهای همجوار، تشکل ها و اهالی روستاهای همجوار مهار شد.
 

 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11380
بازدید کل : 4678801
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59