پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس جمهوری: کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 820 25 مرداد 1395 9:27 شماره :44629

رئیس جمهوری: کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شود

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشور در سفر به  یاسوج اعلام کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسن روحانی در اجتماع مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: 133 میلیارد تومان برای اجرای 6 طرح مهم کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال های 95 و 96 اختصاص یافته است.
رئیس جمهوری با بیان این که دولت از فعالیت 3 صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی حمایت می کند،تاکید کرد:کشاورزی گلخانه ای باید در استان کهگیلویه و بویراحمد توسعه یابد. دکتر روحانی خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شده و در این زمینه تحول بزرگی ایجاد کند.
رئیس جمهور در جمع مردم یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد را سرزمین طبیعت ،نفت و گاز و گردشگری دانست و گفت: اینجا دیار طبیعت است اینجا دیار نفت و گاز است اینجا دیار گردشگری است.
 
وزیر جهاد کشاورزی: پرهیز از خام‌فروشی، مهم‌ترین اقدام در حوزه گیاهان دارویی است
وزیر جهاد کشاورزی در بدو ورود به استان کهگیلویه و بویراحمد از طرح احیا و توسعه گیاهان دارویی وصنعتی در کاکان بازید کردند و رضایت خود را از اجرای این طرح توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد اعلام داشتند.
 
محمود حجتی در این خصوص گفت: در این حوزه هم قابلیت‌های بالای علمی و مدیریتی و هم بازار خوبی موجود است که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
حجتی با اشاره به تقاضای روزافزون بازار گیاهان دارویی گفت: پرهیز از خام‌فروشی محصولات تولیدی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید در حوزه گیاهان دارویی صورت گیرد.وی عنوان کرد: در مناطقی مانند کهگیلویه و بویراحمد زمینه تولید و خودکفایی گیاهان دارویی بسیار زیاد است که باید برای کمک به تولید بیشتر و صادرات همت به خرج دهیم. | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1627
بازدید کل : 5126516
آخرین بروزرسانی:
25 مهر 1397 14:55