پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش سوزی کوه بیرمی بوشهر بطور کامل مهار شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 731 3 شهريور 1395 10:42 شماره :44841

آتش سوزی کوه بیرمی بوشهر بطور کامل مهار شد
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: آتش سوزی درکوه بیرمی این استان با تلاش گروه عملیاتی اعزامی عصر روز سه شنبه بطور کامل مهار شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از ایرنا قاسم قائدی افزود: گروه نخست اعزامی که دوشنبه شب عازم منطقه شدند ساعت 05:00 بامداد به منطقه رسیدند و عملیات خاموش کردن آتش را بعد از ظهر امروز به اتمام رساندند.
وی اضافه کرد: پیش از ظهر امروز با استفاده از بالگرد که از استان فارس به منطقه آتش سوزی اعزام شده بود، قصد رساندن امکانات مورد نیاز به گروه عملیاتی نخست را داشتیم که این بالگرد در مسیر با نقض فنی روبرو شد و از خدمات رسانی بازماند.
وی گفت: هم اکنون گروه اعزامی نخست به دلیل کمبود آذوقه وخستگی از منطقه آتش سوزی بازگشته اند و از ساعت 17:00 روز سه شنبه تیم دوم به سمت منطقه حرکت کردند تا عملیات پایش به منظور جلوگیری از آتش سوزی مجدد را انجام دهند.
قائدی ادامه داد: دومین بالگرد اعزامی از استان فارس به فرودگاه بوشهر رسیده و هم اکنون به دلیل وزش باد قادر به اعزام به منطقه نیست ولی با آرام شدن هوا و در صورت نیاز این بالگرد برای کمک به گروه دوم به منطقه آتش سوزی اعزام می شود.
وی یادآور شد: از شب گذشته تاکنون سه بار نشست شورای مدیریت بحران شهرستان دشتی تشکیل و در آن با همکاری دستگاههای محیط زیست، هلال احمر، منابع طبیعی و آبخیز داری و همراهینیروهای مردمی اقدامات لازم برای مهار آتش سوزی پیش بینی شد.
قائدی گفت: این آتش سوزی بر اثر رعد وبرق و تند باد عصر روز دوشنبه آغاز و تا بعد از ظهر روز سه شنبه در محدوده 10 هکتار منطقه کوه بیرمی ادامه داشت.
کوه بیرمی با ارتفاع 1950 متر از سطح دریا در شهرستان دشتی واقع است و بلندترین قله استان بوشهر است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 292
بازدید کل : 5677068
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24