پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح جامع و راهبردی تنفس جنگل در حال اجراست
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 305 13 آذر 1396 10:4 شماره :45003

طرح جامع و راهبردی تنفس جنگل در حال اجراست
قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طرح جامع و راهبردی تنفس و استراحت جنگل بر اساس برنامه های تدوین یافته این سازمان در حال اجراست.
دکتر ناصر مقدسی صبح امروز در گفت و گو با روابط عمومی سازمان جنگل ها، طرح توقف بهره‌برداری صنعتی و تجاری از جنگل های شمال را گام نخست از مجموعه اقدامات این طرح راهبردی دانست و خاطر نشان کرد: طرح تنفس جنگل اعمال مجموعه ای از سیاست ها و اجرای برنامه ها و اقداماتی است که اکوسیستم شکننده و آسیب پذیر و ناپایدار جنگل را به سمت پایداری و ارتقای شاخص های کمی و کیفی در مواجهه با تهدیدات حال حاضر و آینده پیش می برد.
قائم مقام سازمان جنگل ها اضافه کرد: تاکنون 68 قرارداد بهره‌برداری در مساحتی به میزان 580 هزار هکتار خاتمه یافته و کار پایان یافتن سایر قراردادها در حال انجام است.
وی در خصوص مواد اولیه کارخانجات و صنایع چوب و کاغذ تصریح کرد: تأمین چوب صنایع بایستی از منابع جایگزین چوب بویژه ضایعات بخش کشاورزی و نیز توسعه زراعت چوب و واردات آن تأمین شود و جنگل های باقیمانده باستانی و هیرکانی که در شرایط ناپایداری قرار دارند به منظور کارکردهای حیاتی باید کاملاً مورد حفاظت قرار گیرد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2730
بازدید کل : 4580241
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 18:46