پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: ضرورت مشارکت مردم در اجرای طرح های صیانت از جنگل ها و مراتع/اعتبارات آبخیزداری در دولت تدبیر و امید ۱۰ برابر شد/پیش بینی ۱۴۰ میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 1301 13 آذر 1396 16:46 شماره :45020

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: ضرورت مشارکت مردم در اجرای طرح های صیانت از جنگل ها و مراتع/اعتبارات آبخیزداری در دولت تدبیر و امید ۱۰ برابر شد/پیش بینی ۱۴۰ میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمود حجتی در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این که بهره برداری مناسب از آب و خاک همواره مورد توجه ایرانیان بوده است، تاکید کرد:باید از مشارکت مردم در حفاظت و صیانت از این دو منبع بهره گیری نماییم.

وی مشارکت مردم در تهیه نسخه های مربوط به حفاظت از منابع آب و خاک و اجرای طرح های صیانت از جنگل ها و مراتع را ضروری برشمرد و اظهار داشت: اجرای طرح های مربوط به حوزه منابع طبیعی به مشارکت مردم نیاز دارد.

حجتی یادآور شد: مشارکت زمانی صورت می گیرد که مسئولان و مردم درک و فهم و منافع مشترک نسبت به یک موضوع داشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این که در بخش منابع طبیعی، سه حوزه جنگل، آبخیزداری و ریزگردها از اهمیت ویژه ای برخوردار است،خاطرنشان کرد:همکاری و مشارکت مردم در حفاظت و توسعه جنگل ها هیچگاه مثل امروز نبوده است.

حجتی،جنگل های ایران را منحصر به فرد دانست و افزود: فرهنگ و افکار عمومی ما آمادگی هر نوع مقابله با تجاوز به این منابع را دارد.

وی با اشاره به این که آبخیزداری یکی از موضوعات اقتصاد مقاومتی محسوب شده و دارای مزیت های زیادی است که به حفظ خاک، پوشش گیاهی و سفره های آب زیرزمینی کمک می کند،اذعان داشت: ما باید طرح های آبخیزداری را برای جلب مشارکت مردمی و افکار عمومی و نیز توجه مسئولان و تصمیم سازان به حفظ منابع طبیعی در رسانه ها به نمایش بگذاریم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت:دولت از طرح مقابله با ریزگردها حمایت می کند و توجه زیادی به حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی دارد، به طوری که ردیف آبخیزداری در این دولت نزدیک به ۱۰ برابر شده که در طول تاریخ بی نظیر بوده است.

وی با بیان این این که در حوزه منابع طبیعی نباید تنها منتظر حمایت و اعتبارات دولتی باشیم و استان ها نیز باید در این حوزه فعال شوند،تاکید کرد:مدیران منابع طبیعی استان ها باید سهم استانی خود را برای مقابله با بیابان زدایی و همچنین آبخیزداری افزایش دهند.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان ساخت: با وجود کاهش درآمدها، دولت نزدیک به ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با ریزگردها اعتبار در نظر گرفته که امیدواریم در مجلس به تصویب برسد.

حجتی از تمامی مسئولان حوزه منابع طبیعی خواست که به دنبال جوان گرایی باشند و این موضوع را مدنظر قرار دهند. | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14422
بازدید کل : 5676871
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24