پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مرگ و زندگی را می توان در منابع طبیعی جستجو کرد/ طبیعت عرصه روزمرگی نیست
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 1638 14 آذر 1396 10:26 شماره :45025

مرگ و زندگی را می توان در منابع طبیعی جستجو کرد/ طبیعت عرصه روزمرگی نیست

رییس جدید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: منابع طبیعی به عنوان بستر حیات و توسعه پایدار آینه تمام نمای خلقت خداوندی است که انسان مرگ و زندگی را می تواند در آن جستجو نماید.
به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خلیل آقایی عصر دیروز در مراسم معارفه خود به عنوان رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور خاطر نشان کرد: اگر در انجام کارها عشق وجود داشته باشد قطعاً کارها آسان خواهد بود و آن مادری که ماشین را بلند کرد و فرزند خود را از زیرآن بیرون کشید تنها عشق بود که به او قدرت و نیرو داد.
آقایی گفت: سازمان جنگل ها و مراتع نیروها و کارشناسان متخصص و دارای تجربه بسیار دارد و باید برای توسعه پایدار منابع طبیعی راه حل ارائه کند و این ما هستیم که باید بگوییم چگونه می توان جنگل ها و مراتع را حفظ کرد و از فرسایش خاک جلوگیری نمود.
وی تصریح کرد: نباید خودمان را ضعیف جلوه دهیم و دچار روزمرگی شویم زیرا منابع طبیعی و طبیعت با همه زیبایی هایی که دارد عرصه روزمرگی نیست و ما برای پویایی منابع طبیعی قدم های زیادی داریم که باید برداریم و جلو برویم.
خلیل آقایی همچنین خاطر نشان کرد: برخی ها شاید فکر کنند که منابع طبیعی برای وزارت جهاد کشاورزی در اولویت نباشد اما خودم به جرات اعلام می کنم که یکی از بزرگترین دغدغه مهندس حجتی (وزیر) حفظ منابع طبیعی بویژه جنگل ها و مراتع است و در این رابطه مستقیماً با مقام معظم رهبری در ارتباط است.
 
آنچه انجام شد سهم کارکنان است و آنچه نقص دارد کار بنده حقیر است!
خدا کرم جلالی در مراسم تودیع خود در جمع کارکنان و مدیران منابع طبیعی ستادی و استانی گفت: آنچه آرزوی ما بود و در شان کارکنان منابع طبیعی بود نتوانستیم به خوبی به آن دست پیدا کنیم اما آنچه در بضاعت ما بود تلاش کردیم که انجام شود.
جلالی اظهار امیدواری کرد مهندس آقایی که سکان سازمان جنگل ها را در دست گرفته اند با تجارب و روابط عمومی خوبی که دارند با کمک کارشناسان و متخصصان و اندیشمندان می توانند توفیق حاصل کنند.
وی منابع طبیعی را شغلی پرخطر دانست که تعطیلی پذیر نیست و عمده دست اندازی های افراد فرصت طلب و آتش سوزی های بوقوع پیوسته درعرصه های منابع طبیعی در ایام تعطیلات است.
جلالی یادآور شد: سازمان جنگل ها برای حراست از منابع طبیعی کشور تاکنون تاوان سنگینی را پرداخت کرده و در این راه 14 شهید و 520 مصدوم، مجروح و قطع نخاعی داده است.
رییس سلبق سازمان جنگل ها در ادامه ارزش دو میلیون هکتار جنگل های شمال کشور را معادل نفت ایران دانست و یادآور شد:عنایت رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس از این سرمایه عظیم خدادادی قابل توجه و چشمگیر است.
 
یکی از شانس های آدمی این است که خدمت اش را کجا سپری کند!
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مراسم معارفه رییس جدید سازمان جنگل ها گفت: یکی از شانس های آدمی در زندگی این است که خدمت اش را کجا سپری نماید.
محمدعلی جوادی افزود: وقتی اسم سازمان جنگل ها می آید نخستین چیزی که در ذهن آدمی تداعی می شود جنگل، مرتع و آبخیزداری است و همه اینها موهبت است.
به گفته جوادی، مسئولین طراز اول نظام امروز از سر دلسوزی توجه ویژه ای نسبت به حفظ و اهمیت منابع طبیعی دارند و همه در عدم تخریب و توسعه آن وحدت نظر دارند.
وی یکی از کارهای اساسی دولت دوازدهم و وزارت جهاد کشاورزی را توجه به نیروی انسانی و تربیت مدیران جوان در دستگاه ها و سازمان ها دانست.
 
جلالی به عنوان حامی منابع طبیعی در همه مجامع حضور داشت
همچنین در این مراسم سید مصطفی طباطبایی نژاد مسئول حوزه نماندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها در مراسم تودیع خداکرم جلالی وی را مدیری ارزشی خواند و گفت: در دوره اول مدیریت جلالی در سازمان جنگل ها که در دهه 80 اتفاق افتاد، سازمان ها از اعتبارات مالی بهتری برخوردار بودند و سازمان جنگل ه انیز به تبع آن اوضاع تقریباً خوبی داشت.اما در دوره دوم مسئولیت آقای جلالی در سازمان جنگل ها محدودیت منابع وجود داشته ولی با تمام تنگناهایی که بود وی همیشه دنبال مصلحت و رفاه حال کارکنان بودند.
طباطبایی نژاد گفت: جلالی بسیار وقت شناس بود و از جمله مدیری نبود که بیشتر اوقات خود را در سفر های خارجی بگذراند بلکه همیشه درمجامع مختلف از مجلس گرفته تا جاهای دیگر به عنوان حامی منابع طبیعی حضور داشت.

***

مکث
در این مراسم که عصر دیروز( دوشنبه) در سالن اجتماعات غدیر سازمان جنگل ها برگزار شد. دکتر حسین سعادت نماینده کارکنان سازمان از کمبود دریافتی حقوق و دستمزد کارکنان منابع طبیعی و جنگلبان و قرقبانان حرف زد و گفت: حقوق و دریافتی های کارکنان منابع طبیعی با توجه به مسئولیت سنگینی که دارند از تمامی کارکنان دیگر نهاد ها پایین تر است اما با تمام این اوصاف و مشکلات موجود هیچ گاه شرف کاری خود را در انجام وظایف به مادیات نفروختند و در این راه جان خود را نیز از دست داده اند.
در پایان این مراسم لوح تقدیری از سوی کارکنان سازمان جنگل ها تقدیم خداکرم جلالی شد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9023
بازدید کل : 5424651
آخرین بروزرسانی:
22 آذر 1397 10:42