پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مراسم روز جهانی خاک در وزارت جهاد کشاورزی برگزار می شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 503 18 آذر 1396 15:23 شماره :45082

مراسم روز جهانی خاک در وزارت جهاد کشاورزی برگزار می شود
 
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها از برگزاری مراسم روز جهانی خاک در وزارت جهاد کشاورزی خبرداد.
محمد عقیقی عصر امروز (شنبه) به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: در سال 2003 میلادی، اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن روز 5 دسامبر (14 آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد.
وی یادآور شد: روز جهانی خاک، بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت حفاظت و بهره برداری پایدار از آن به ویژه کاهش فرسایش خاک را برای جوامع مختلف در سراسر جهان گوشزد می نماید.
عقیقی خاطر نشان کرد: امسال نیز مراسم بزرگداشت این روز توسط معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و همکاری دستگا ه های مختلف از جمله سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در تاریخ 19 آذر و در محل سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی و با حضور مقامات عالی رتبه برگزار می گردد.
به گفته وی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سخنرانان اصلی این مراسم خواهد بود و نیز در این مراسم از خادمین خاک تجلیل به عمل می آید.
شایان ذکر است روز جهانی خاک 5 دسامبر (14) آذر است اما این مراسم روز یکشنبه 19 آذر برگزار می شود.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6160
بازدید کل : 5133206
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41