پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در خوزستان اقدامات بیابان زدایی قابل توجه است اما کافی نیست!
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 715 21 آذر 1396 14:37 شماره :45164
رئیس سازمان جنگل‌ها در اولین سفر استانی به خوزستان:
در خوزستان اقدامات بیابان زدایی قابل توجه است اما کافی نیست!
 
رئیس جدید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور که روز دوشنبه برای  بازدید از اقدامات اجرایی مقابله با گرد و غبار به استان خوزستان سفر کرده است، پس از بازدید از فعالیت های انجام شده در جمع مدیر کل، معاونین و کارشناسان منابع طبیعی استان گفت: در خوزستان اقدامات خوبی انجام شده اما معتقدم این فعالیت ها با توجه به سطح کانون‌های بحرانی موجود کافی نیست و  نباید به این میزان فعالیت ها بسنده کنیم.
به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خلیل آقایی افزود: امروز عرصه بر منابع طبیعی تنگ شده است و علیرغم توجهات مسئولان ارشد نظام به حفظ پوشش گیاهی اما سرعت تخریب و از بین رفتن این منابع پیشی گرفته است.
آقایی خاطر نشان کرد: میزان آلاینده ها، وجود ریزگردها و گسترش عرصه های بیابانی نشان از آن دارد که باید فعالیت مان را دو چندان کنیم.
وی استفاده از ظرفیت های مردمی را در اجرای طرح های  منابع طبیعی  بسیار راهگشا دانست و افزود: اقدامات اجرایی در حوزه بیابان زدایی باید به گونه ای باشد که علم و منطق پشت آن باشد و بخش های مختلف اجرا و تحقیقات دست به دست هم دهند تا کارها با دقت بیشری دنبال شود.
رئیس سازمان جنگل‌‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های قانونی و اختیارات به گونه ای استفاده کنیم که سرعت اقدامات اجرایی ما دو چندان شودافزایش دهیم. 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6758
بازدید کل : 5133520
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41