پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سالانه 140 میلیارد ریال برای اجرای طرح جنگل کاری اقتصادی در کشور نیاز است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 621 22 آذر 1396 14:11 شماره :45193

سالانه 140 میلیارد ریال برای اجرای طرح جنگل کاری اقتصادی در کشور نیاز است
 
رییس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت : سالانه 140 میلیارد ریال اعتبار برای تامین نهال، بذر و ماشین آلات اجرای طرح جنگل کاری اقتصادی در کشور نیاز است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از ایرنا، فریبرز غیبی افزود: طرح جنگل کاری اقتصادی از سال 1393 از سوی این سازمان با هدف افزایش پوشش گیاهی در عرصه های طبیعی ایران آغاز شده است.
 
وی اظهارداشت : در برنامه ششم توسعه به تناسب جمعیت باید میزان سهم یک ایرانی از جنگل های کشور به 2 هزار و 500 مترمربع برسد و اجرای طرح جنگل کاری اقتصادی در حفظ عرصه های ملی تاثیر شایانی دارد.
اکنون میزان سهم یک ایرانی از جنگل های کشور یک هزار و 300 مترمربع است و از سال 93 تاکنون در 30 هزار هکتار از عرصه های طبیعی کشور طرح جنگل کاری اقتصادی اجرا شد.
وی خاطرنشان کرد : براساس برآورد اولیه اجرای طرح جنگل کاری اقتصادی باید در 100 هزار هکتار از عرصه های طبیعی انجام می شد که به دلیل کمبود اعتبار فقط 30 درصد از این طرح در کشور عملیاتی شده است.
غیبی تصریح کرد : در طرح جنگل کاری اقتصادی گونه های گیاهی مانند زالزالک، گلابی وحشی، زرشک، بادام وحشی، پسته وحشی و انجیر کوهستانی و گیاهان دارویی مانند آویشن، گل محمدی و زیره کشت می شود.
12 میلیون و 400 هزار هکتار از عرصه های طبیعی کشور را جنگل های خارج از شمال شامل می شود.
رییس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: براساس برنامه ششم توسعه باید در بیش از 100 هزار هکتار از عرصه های طبیعی کشور گیاهان دارویی کشت شود و از سال گذشته کشت این گونه های گیاهی در اراضی ملی در دستور کار قرار گرفته است.
غیبی با بیان این که راه اندازی واحدهای فرآوری و بسته بندی یکی از برنامه های اساسی در افزایش اشتغال در عرصه های طبیعی سمنان است، گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده در 10 روستای این استان به صورت نمونه واحدهای کوچک بسته بندی گونه گیاه دارویی باریجه حداکثر تا 15 ماه آینده راه اندازی می شود.
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14123
بازدید کل : 5676725
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24