پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یازدهمین همایش ملی و دومین جشنواره هنری فرهنگ و مدیریت جهادی در مشهد آغاز به کار کرد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 721 22 آذر 1396 15:7 شماره :45196

یازدهمین همایش ملی و دومین جشنواره هنری فرهنگ و مدیریت جهادی در مشهد آغاز به کار کرد
 
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: امانت داری یکی از ارکان مهم فرهنگ و مدیریت جهادی است و هدر دادن نیروهای انسانی و طبیعی و یافته های علمی خلاف جهت آن است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از وزارت جهاد کشاورزی، آیت الله حسن عالمی امروز چهارشنبه در مراسم گشایش یازدهمین همایش ملی و دومین جشنواره هنری فرهنگ و مدیریت جهادی که در مشهد در حال برگزاری است، اظهار داشت: استفاده از تمام استعدادها برای اداره حکومت، یک فریضه و رهنمود الهی است.
 
 
وی افزود: امام خمینی (ره) نیز هنگام بنیانگذاری نهاد جهاد سازندگی، استفاده از استعدادها و کار جهادی را طلیعه کارها قرار دادند و رهبر معظم انقلاب نیز فرهنگ، اندیشه و تلاش جهادی را منجی کشور و نظام دیده اند.
آیت الله عالمی با بیان این که در نظام اسلامی، فرهنگ و مدیریت جهادی باید بر سراسر دستگاه های کشور حاکم باشد، تصریح کرد: این فرهنگ و مدیریت، ریشه در وحی الهی و رهنمودهای حضرت علی (ع) و دیگر امامان دارد.
وی با اشاره به رهنمودهای حضرت علی (ع) در نهج البلاغه گفت: بر اساس این رهنمودها، امانت داری کلید رزق است و خیانت منجر به فقر می شود.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اذعان داشت: امانت داری و وفاداری در سختی ها باید ملاک انتخاب افراد در عرصه های مختلف کشور باشد.
آموزش فرهنگ و مدیریت جهاد ی به 10 هزار نفر از نیروهای جدیدالاستخدام بخش کشاورزی
مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و دبیر همایش فرهنگ و مدیریت جهادی، بر شناسایی و تبیین فرهنگ و مدیریت جهادی و ارایه راهکارهای عملیاتی برای تقویت فرهنگ جهادی تاکید کرد.دکتر پیمان فلسفی در یازدهمین همایش ملی و دومین جشنواره فرهنگ و مدیریت جهادی در مشهد مقدس، بر معرفی الگوهای اداری موفق و کارآمد و بستر سازی برای استفاده از ظرفیت های اندیشمندان بر حسب شاخصه های فرهنگ و مدیریت جهادی که از اهداف این همایش نیز است تاکید کرد.
وی افزود: فرهنگ و مدیریت جهادی علاوه بر وزارت جهاد کشاورزی در سایر وزارتخانه ها و همچنین بخش خصوصی نیز در حال پیگیری است.
مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، از برگزاری دوره های آموزشی در زمینه فرهنگ و مدیریت جهادی برای حدود 10 هزار نفر از نیروهای جدید الاستخدام بخش کشاورزی سراسر کشور خبر داد و افزود: حضور فعال سازمان ها، مسوولان نمایندگی ولی فقیه در استان ها و سازمان ها و سایر بخش ها و بخش خصوصی در کمیته های ششگانه علمی، آموزشی، الگوهای موفق جهادی فرهنگ، هنری و نمایشگاه، امکان حضور گسترده تر مشارکت جویان در طیف های مختلف را فراهم کرده است.
فلسفی خاطر نشان کرد: با برگزاری این همایش نخستین نهضت اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی با مشارکت رسانه ها و انجمن مطبوعات تخصصی بخش های کشاورزی، اقتصادی، فرهنگ و اجتماعی راه اندازی می شود.
وی با بیان این که همایش امسال متفاوت تر از سال های گذشته برگزار می شود گفت: امسال ویژه نامه همایش با حضور بیش از 50 صاحبنظر و پیشکسوت جهادی چاپ شده است.
در این مراسم با حضور آیت الله عالمی، رییس سازمان دامپزشکی کشور و مشاور تولیت آستان قدس رضوی از جلد سوم دانشنامه اسلامی کشاورزی، منابع طبیعی و محط زیست، کتاب هویت جهادی و سند فرهنگی وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.
بنا بر این گزارش در این همایش سه الگوی موفق توسعه تولیدات گلخانه ای کشور، توسعه پایدار روستایی با تاکید بر کارآفرین و اشتغال و زهکشی و اصلاح زمین های شور توسط بخش خصوصی ارایه شد.
این همایش با برگزاری پنل های تخصصی در زمینه های سبک مدیریت جهادی، دستاوردها و چالش های موجود، امانت داری و عدالت محوری و فرهنگ و مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در قالب پنل های تخصصی تا فردا پنج شنبه ادامه خواهد یافت.
همزمان با این همایش دو روزه، دومین جشنواره هنری فرهنگ و مدیریت جهادی نیز در حال برگزاری است.
در این جشنواره 138 اثر هنری در بخش عکس، پوستر و فیلم در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
بر پایه این گزارش، در حاشیه این همایش، دومین نمایشگاه طرح و الگوهای جهادی در فضای مسقف 1500 متر مربع بر پا شده است.
در این نمایشگاه که با هدف آشنایی و معرفی فعالیت ها و تولیدات بخش کشاورزی راه اندازی شده، بخش های غیر دولتی، دولتی و نهادهای مردم نهاد دستاوردها و توانمندی های خود را در 59 غرفه به نمایش گذاشته اند.
اصغر حسن پور دبیر کمیته اطلاع رسانی و نمایشگاه دفتر نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی درباره این نمایشگاه گفت: رویکرد امسال نمایشگاه طرح ها و الگوهای جهادی، نمایش و معرفی فعالیت ها و دستاوردهای بخش های غیر دولتی و دولتی زنان است به طوری که 33 درصد غرفه های نمایشگاه به بخش خصوصی، 34 درصد تعاونی های روستایی زنان، 23 درصد مربوط به سازمان های مردم نهاد و 20 درصد به بخش دولتی اختصاص دارد.
وی افزود: این نمایشگاه روزهای 22 و 23 در حاشیه یازدهمین همایش فرهنگ و مدیریت جهادی در مجتمع فرهنگی ثامن مشهد در هتل ثامن برپا است.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5770
بازدید کل : 5659514
آخرین بروزرسانی:
30 دی 1397 23:0