پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - روحانیون تاثیر بسزایی در صیانت و حفظ منابع طبیعی دارند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 463 25 آذر 1396 14:32 شماره :45248

روحانیون تاثیر بسزایی در صیانت و حفظ منابع طبیعی دارند
 
 مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اهمیت حفظ ثروت های خدادادی در کشور گفت: روحانیون در امر فرهنگ سازی برای صیانت و حفظ منابع طبیعی و انفال عمومی نقش بسزایی دارند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از ایرنا، حجت الاسلام سید مصطفی طباطبایی نژاد در  نشست روحانیون البرز با محور ' نقش روحانیون در صیانت از انفال ' که در محل سالن همایش موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج برگزار شد، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برای حفاظت بهتر از جنگل ها و مراتع باید نهضتی فراگیر برپا شود و همه در این امر مهم احساس مسئولیت کنند.
وی با بیان اینکه یکی از رسالت های مهم روحانیت در صیانت از اراضی ملی تبیین اینگونه موارد در حوزه منابع طبیعی در جامعه است ، اظهار داشت: مسئولان باید برای جلوگیری از خسارت و آسیب های احتمالی به عرصه های منابع طبیعی و برای ترویج فرهنگ حفاظت از این عرصه ها بیشتر تلاش کنند زیرا این کار مهم با افزایش شناخت مردم از قوانین منابع طبیعی محقق می شود.
وی با بیان اینکه با کمک روحانیون می توان مدیریت بهتری در جهت حراست از عرصه های منابع طبیعی برای مردم تشریح کرد؛ خطاب به مسئولان گفت: در مقابل دست اندازان و متجاوزان به عرصه های ملی باید برخورد محکمی صورت گیرد و در برابر آنان نباید کوتاه آمدو تسلیم شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز نیز در این نشست با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ حفاظت، احیاء، توسعه و بهره ‌برداری درست و اصولی از منابع طبیعی در بین مردم از تأکیدات و توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب است، تصریح کرد: با حضور روحانیت در مجموعه منابع طبیعی علاوه بر جلو گیری از بروز خسارت های جبران ناپذیر به این اراضی می توان منافع بسیاری از این عرصه ها را برای مردم تشریح کرد.
حامد فرضی گفت: بنابراین لازم است روحانیون به کمک احکام دینی اهمیت عرصه های منابع طبیعی را برای مردم تبیین کنند.
وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست با روند فزاینده مشارکت مردمی و استفاده از ظرفیت‌های عمومی یکی از راهبردهای مهم حوزه منابع طبیعی کشور است که دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در ادارات منابع طبیعی برای تحقق این امر تلاش می کند.
فرضی اظهار کرد: با برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری از قبیل بهره برداری از گیاهان دارویی و فعالیت های آبخیزداری در سطح استان انجام شده است که به صورت پایدار در جهت توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری بسیار موثر بوده است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6378
بازدید کل : 5133325
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41