پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - منابع طبیعی البرز اولویت هیچ دستگاهی نیست!
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 607 25 آذر 1396 14:55 شماره :45251
مدیر کل منابع طبیعی استان البرز اعلام کرد؛
منابع طبیعی البرز اولویت هیچ دستگاهی نیست!
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: منابع طبیعی و محیط زیست دراین استان اولویت هیچ دستگاهی نیست و باید نگاهی ویژه به آن داشت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از قدس آنلاین، حامد فرضی اظهار کرد: تحقق سهم فضای سبز شهرک های صنعتی، احیا ی مناطق بیابانی و استفاده از توان خیرین در این راستا می تواند کمک شایانی به حفظ وحراست از منابع طبیعی کند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری البرز با اشاره به مشکلاتی که در این زمینه  دامنگیر اداره منابع طبیعی است  گفت:مشکل اساسی عدم وجود اعتبارات مناسب برای اجرای ارتقای فرهنگ ودانش حفظ  وصیانت ازمنابع طبیعی است.
حامد فرضی با بیان اینکه عدم مدیریت جامع فرهنگ در سطح دستگاه های اجرایی، آموزش و پژوهش استان البرز دیده می شود، تصریح کرد: در صورت وجود نیروهای کارشناس متخصص و مرتبط با منابع طبیعی یا ترکیب سنی مناسب و کارشناسان آموزش دیده درسازمان نظام مهندسی می توانیم در این جهت گام های موثری برداریم.
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص ارتقای دانش در حوزه منابع طبیعی  اظهار کرد: در این ارتباط آموزش کارشناسان نظام مهندسی جهت تهیه طرح های مرتبط با منابع طبیعی از قبیل مرتع داری و بوستان روستایی در کوتاهترین زمان انجام می شود.
فرضی تصریح کرد: در این صورت هم زمینه اشتغال تعدادی از افراد فراهم می شود و هم تهیه طرح در کوتاهترین زمان و به سرعت انجام خواهد شد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14042
بازدید کل : 5676660
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24