پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاهش اعتبارات بخش کشاورزی و منابع طبیعی چالش لایحه بودجه سال 97 است!
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 882 27 آذر 1396 14:30 شماره :45403
سخنگوی کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس اعلام کرد؛
کاهش اعتبارات بخش کشاورزی و منابع طبیعی چالش لایحه بودجه سال 97 است!
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اعتبارات بخش کشاورزی و منابع طبیعی متاسفانه در مقایسه با بودجه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته و این مسئله به‌عنوان نقطه ضعف و چالش لایحه است که تذکرات لازم  در این خصوص به نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی داده شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، علی محمد شاعری روز یکشنبه در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس خاطر نشان کرد: در این نشست ضعف‌ها، قوت‌ها و اصلاحات احتمالی با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و سازمان حفاظت از محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اضافه کرد: مهمترین اولویت‌های بودجه سال 97 در بخش کشاورزی، آب و منابع طبیعی، توسعه فعالیت‌های آبخیزداری، مدیریت منابع آب، اجرای طرح فاضلاب شهری، مدیریت پسماند، مشوق‌های صادراتی و توسعه شیوه‌های نوین آبیاری است.
علی محمد شاعری  با تاکید بر اینکه در بخش بیمه محصولات کشاورزی، بخش سازه‌ای مدیریت منابع آب و اعتبارات منابع طبیعی کاهش چشم‌گیری مشاهده می‌شود، خاطر نشان کرد: در بخش اعتبارات تملک دارایی محیط زیست افزایش نسبی وجود دارد و همچنین در مدیریت پسماند، فعالیت‌های آبخیزداری و حفاظت محیط زیست اعتبار بسیار خوبی به میزان 2 میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی پیش‌بینی شده که با تصویب این مبلغ یک تحول جدی در حوزه مدیریت پسماند با اولویت شهرهای ساحلی، حفاظت از محیط زیست و توسعه فعالیت‌های آبخیزداری صورت می‌گیرد.
شاعری همچنین تصریح کرد: بررسی لایحه بودجه را در روز سه‌شنبه ادامه می‌دهیم و بعد از تکمیل بررسی‌ها پیشنهادات را جمع‌بندی و به کمیسیون تلفیق ارسال می‌کنیم.
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14221
بازدید کل : 5676786
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24