پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بدون مردم کار در منابع طبیعی پیشرفت نخواهد داشت
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 975 28 آذر 1396 12:24 شماره :45426
رییس سازمان جنگل ها در نهمین جلسه کمیته راهبری پروژه منارید:
بدون مردم کار در منابع طبیعی پیشرفت نخواهد داشت
 
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نهمین جلسه کمیته راهبری پروژه منارید گفت: هنرمان باید این باشد که بتوانیم با کمک و همراهی مردم کارهای منابع طبیعی را پیش ببریم زیرا با حجم گسترده منابع طبیعی و چالش هایی که آن را تهدید می کند پیشرفت اقدامات  توسط یک سازمان دیده نخواهد شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- مهندس خلیل آقایی مثالی در حوزه بیابان آورد و گفت: یک میلیون و 100 هزار هکتار بیابان تنها در استان خوزستان وجود دارد که اگر اعتبارات بطور تمام و کمال و.جود داشته باشد و ابرو باد و مه و خورشید و فلک بکار آیند اما نقش و مشارکت مردم وجود نداشته باشد 30 سال زمان می برد تا مشکل این منطقه حل شود.
رییس سازمان جنگل ها در ادامه گفت: در سفر اخیر  به استان خوزستان یک عرب زبان اهوازی به من گفت؛ زمین در اختیارمان بگذارید و برایمان وام جور کنید دیگر چیزی از شما نمی خواهیم و ما با ایجاد نخلستان اراضی بیابانی را سرسبز می کنیم.
وی تصریح کرد: مردم آماده مشارکت هستند این ما هستیم که کارها را باید برای مردم سهل و آسان کنیم.
آقایی گفت: پروژه منارید با سازمان ملل اهداف خوبی را در کشور دنبال می کند اما واقعاً مسئولان اثرگذار مثل رییس سازمان مدیریت و برنامه چقدر از اجرای این پروژه در کشور اطلاع دارند و ما چه میزان آنان را مطلع کرده ایم.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور خاطر نشان کرد: امروز هماهنگی های خوبی بین ادارات کل منابع طبیعی استان ها با ادارات برنامه و بودجه استان وجود دارد و در این نشست هم مدیر منابع طبیعی استان ها حضور دارند و هم مدیران برنامه و بودجه استان هایی که پروژه منارید بصورت پایلوت در آن اجرا می شود. باید تعاملات روز به روز بیشتر شده و از ظرفیت ها بهره برداری بیشتری در جهت احیا و حفظ منابع طبیعی صورت گیرد.
 خلیل آقایی همچنین گفت: ما باید دنبال راهکار و مدل های موفق در منابع طبیعی باشیم و حتی آن را از کشور خارج بگیریم و در منابع طبیعی تعمیم بدهیم.
وی مستندسازی از اقدامات و فعالیت ها در منابع طبیعی را کاری ارزشمند دانست و بیان داشت: بایستی مستندات موفق را به سایر استان ها سرایت بدهیم. 
بر اساس این گزارش، در این مراسم خانم کارلسن معاون نماینده برنامه عمران ملل متحد در ایران و مدیران کل منابع طبیعی و مدیران برنامه و بودجه استان های پایلوت پروژه منارید؛ یزد، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی حضور داشتند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6681
بازدید کل : 5133474
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41