پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - قاچاقچیان چوب نه به درخت رحم می کنند نه به آدمهاش
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 762 2 دی 1396 13:43 شماره :45526

قاچاقچیان چوب نه به درخت رحم می کنند نه به آدمهاش
 
قاچاقچیان انسان های زیاده خواه و  فرصت طلبی هستند که برای رسیدن به منافع بیشتر هم درخت قطع می کنند و هم  محافظین آن را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.
 
 
درست در هفته گذشته بود که خبر رسید فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان فارس حین گشت زنی در منطقه جنگلی کهمره شیراز مورد اصابت گلوله فردی ناشناس قرار گرفته و جهت مداوا به بیمارستان منتقل شده است.
این درحالی است که بامداد چهارشنبه ساعاتی پس از وقوع زلزله در استان البرز تعدادی از قاچاقچیان چوب  از فرصت استفاده کرده و وارد تاغزارهای منطقه اشتهارد شده و با بریدن درختان تاغ و قاچاق چوب شروع به تهیه زغال کردند. پس از ارسال گزارش مردمی، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اشتهارد وارد منطقه شده و ضمن مواخذه قاچاقچیان چوب  با سلاح سرد مورد ضرب و شتم آنان قرار گرفته و به بیمارستان اعزام شده است.
مدیر کل منابع طبیعی استان البرز در تماسی تلفنی به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: این حادثه ساعت یک و سی دقیقه بامداد روز پنج شنبه رخ داده  که در کوتاه ترین زمان ممکن جهت پیگیری و اطلاع از وضعیت سلامت فرمانده یگان حفاظت، خود را به این شهرستان رسانده ام .
حامد فرضی علت قاچاق چوب تاغ را بخاطر تهیه زغال آن دانست که در بازار با قیمت هر کیلو 15 هزار تومان بفروش می رسد از اینرو این گونه درختی خیلی برای قاچاقچیان اهمیت دارد.
وی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان البرز درختان تاغ در مناطق بیابانی موجب جلوگیری از هجوم شن های روان می شود و ضرورت دارد همه دستگاه‌ها به تاغزارها - که امروزه با استفاده بی رویه از چوب این گونه گیاهی، شاهد نابودی آن در برخی نقاط هستیم-  توجه ویژه داشته باشند.
حامد فرضی درباره قطع درختان تاغ به منظور تولید ذغال، هشدار داده و تاکید کرد نیرهای منابع طبیعی با همکاری بخش قضایی و انتظامی به شدت  با متخلفین برخو.رد می کنند.
 مدیر کل منابع طبیعی استان البرز درادامه  گفت و گو با خبرنگار ما، حال فرمانده مصدوم منابع طبیعی اشتهارد را خوب توصیف کرد و افزود: قاچاقچیان چوب در حال حاضر در کلانتری اشتهارد تحت بازجویی هستند و خودروهای آنان نیز ضبط شده است.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6252
بازدید کل : 5133259
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41