پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاهش 80 درصدی حریق در جنگل ها و مراتع استان
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 514 3 دی 1396 14:26 شماره :45560
مدیرکل منابع طبیعی کردستان اعلام کرد؛
کاهش 80 درصدی حریق در جنگل ها و مراتع استان
 
مدیر کل منابع طبیعی استان کردستان در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها اعلام کرد بکارگیری توانمندی های جوامع محلی و بهره برداران سبب شد میزان حریق و آتش سوزی جنگل ها و مراتع در سطح استان کردستان امسال نسبت به سال گذشته به میزان 80 درصد کاهش پیدا کند.
 
 
پیمان باباپیری که عصر امروز ( یکشنبه)  تلفنی با این مرکز سخن می گفت، اظهار داشت: طی دو سال گذشته حفاظت بیش از 300 هزار هکتار ازعرصه های منابع طبیعی را به مردم محلی و بهره برداران واگذار کرده ایم که در نتیجه آن دست اندازی و تخریب منابع طبیعی بشکل فزاینده ای کاهش یافته است.
وی افزود: سال گذشته کارشناسان منابع طبیعی 5400نفر روز به روستاییان  در باره اجرای پروژه های احیایی، اصلاحی، مقابله با حریق و همچنین موضوع پیشگیری از آفات و امراض جنگل ها و مرتع و مقابله با آن را آموزش داده اند.
 وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که حفاظت مشارکتی چه انگیزه ای  برای مردم محلی ایجاد می کند تا حفاظت از عرصه ها بیشتر و بهتر استمرار پیدا کند خاطر نشان کرد: ما در طرح حفاظت مشارکتی، مدیریت بر عرصه های منابع طبیعی را به  مردم و جوامع محلی واگذار کرده و با استفاده از توانمندی های دانش بومی در اجرای پروژه و منافع حاصل از طرح  شاهد انگیزه خوبی در جوامع محلی و مردم هستیم.
به گفته باباپیری تا کنون در این  طرح عرصه های ملی حدود 200 روستا در قالب تفاهم نامه طرح حفاظت مشارکتی با مجریان و بهره برداران قرارداد منعقد شده و در تمام شهرستان های استان این طرح اجرایی شده است.
به گزارش مرکزاطلاع رسانی سازمان جنگل ها، از مساحت 2 میلیون و 937 هزار هکتاری استان کردستان، بیش از 60 درصد آن شامل یک میلیون و 587 هزار هکتار  را مراتع تشکیل می دهد و میزان جنگل های این استان نیز 374 هزار هکتار است.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 389
بازدید کل : 4686575
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 2:19