پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مشارکت مردمی اثرگذارترین عامل در حفظ عرصه های طبیعی است
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 537 4 دی 1396 13:57 شماره :45582

مشارکت مردمی اثرگذارترین عامل در حفظ عرصه های طبیعی است
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها روز دوشنبه در آیین معارفه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان گفت: در زمان حاضر بیشترین تخریب در مراتع کشور در کنار تغییرات اقلیمی ،عوامل انسانی است که می توان با مشارکت مردمی و حضور تشکل های مردم نهاد و تعاونی ها در حفاظت و نگهداری عرصه های طبیعی نقش ایفا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به نقل از ایرنا، سرهنگ قاسم سبزعلی اظهارداشت: یکی از عوامل عقب ماندگی کشور در اجرای طرح های حفاظت از مراتع و عرصه های طبیعی نگاه دولتی در این بخش است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون باتوجه وضعیت اعتباری کشور توجه نکردن به اعتبارات دولتی و افزایش مشارکت مردمی موجب حفاظت، توسعه و بهره برداری پایدار می شود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها ادامه داد: نبود طرح های پایدار در بخش های ساماندهی مراتع برای کشت گیاهان دارویی و افزایش پوشش گیاهی در عرصه های طبیعی یکی از دغدغه های اساسی این سازمان در سال های گذشته بوده است.
سرهنگ سبزعلی با اشاره به معضل قاچاق تاغ در عرصه های طبیعی سمنان گفت: برای به حداقل رساندن این پدیده نامبارک در استان ایستگاه های بازرسی و افزایش نیروی انسانی در دستورکار قرار دارد.
در این آیین، علیرضا ابوطالبی به عنوان فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان منصوب و از فرمانده سابق این یگان قدردانی شد.
از 9.7 میلیون هکتار وسعت استان سمنان، 55 درصد نواحی بیابان و خشک، 38.5 درصد مراتع، 2 درصد اراضی کشاورزی و 3.6 درصد جنگل است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 557
بازدید کل : 4683897
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 1:7