پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس جمهوری: کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شود
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 753 25 مرداد 1395 9:27 شماره :44629

رئیس جمهوری: کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شود

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشور در سفر به  یاسوج اعلام کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسن روحانی در اجتماع مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: 133 میلیارد تومان برای اجرای 6 طرح مهم کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال های 95 و 96 اختصاص یافته است.
رئیس جمهوری با بیان این که دولت از فعالیت 3 صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی حمایت می کند،تاکید کرد:کشاورزی گلخانه ای باید در استان کهگیلویه و بویراحمد توسعه یابد. دکتر روحانی خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند به قطب تولید گیاهان دارویی ایران تبدیل شده و در این زمینه تحول بزرگی ایجاد کند.
رئیس جمهور در جمع مردم یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد را سرزمین طبیعت ،نفت و گاز و گردشگری دانست و گفت: اینجا دیار طبیعت است اینجا دیار نفت و گاز است اینجا دیار گردشگری است.
 
وزیر جهاد کشاورزی: پرهیز از خام‌فروشی، مهم‌ترین اقدام در حوزه گیاهان دارویی است
وزیر جهاد کشاورزی در بدو ورود به استان کهگیلویه و بویراحمد از طرح احیا و توسعه گیاهان دارویی وصنعتی در کاکان بازید کردند و رضایت خود را از اجرای این طرح توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد اعلام داشتند.
 
محمود حجتی در این خصوص گفت: در این حوزه هم قابلیت‌های بالای علمی و مدیریتی و هم بازار خوبی موجود است که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
حجتی با اشاره به تقاضای روزافزون بازار گیاهان دارویی گفت: پرهیز از خام‌فروشی محصولات تولیدی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید در حوزه گیاهان دارویی صورت گیرد.وی عنوان کرد: در مناطقی مانند کهگیلویه و بویراحمد زمینه تولید و خودکفایی گیاهان دارویی بسیار زیاد است که باید برای کمک به تولید بیشتر و صادرات همت به خرج دهیم. | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 405
بازدید کل : 4679436
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59