پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - چهارهزارو 500 هکتار عرصه های شمشاد آلوده به آفت شب پره است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 262 25 مرداد 1395 9:35 شماره :44631

چهارهزارو 500 هکتار عرصه های شمشاد آلوده به آفت شب پره است
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-نوشهر از آلودگی چهار هزارو 500 هکتار از عرصه های شمشاد در غرب مازندران به آفت شب پره خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی نوشهر، عبدالرضا سنگاری با اعلام این خبر تصریح کرد : متأسفانه سرعت شیوع این آفت زیاد است .
وی با اعلام اینکه 11هزار و چهارصدویک هکتار از عرصه های جنگلی غرب مازندران پوشیده از گونه منحصر بفرد شمشاد است، افزود: بیشترین خسارت در نمک آبرود چالوس در پارک بنفشه رخ داده است .
این مقام مسئول همچنین ادامه داد: در ادارات منابع طبیعی شهرستانهای تابعه غرب مازندران ستاد بحران برای مقابله با این آفت تشکیل شده است.
سنگاری افزود: در حال حاضر مناطق بحرانی از این آفت سم پاشی شده و پیش بینی می شود با عملیات سم پاشی 80درصد جلوی پیشرفت آفت گرفته شود.
این آفت از اردیبهشت ماه گذشته برای اولین بار در پارک بنفشه نمک آبرود چالوس مشاهده شد.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی نوشهر هرگونه سم پاشی هوایی برای کنترل این آفت را منتفی دانست و افزود: به جهت ضرورت و حساسیت از استانداری مازندران تقاضای بالگرد برای آتش سوزی احتمالی شده است.
آفت شب پره شمشاد باعث خشکیدگی کامل این گونه ارزشمند شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1920
بازدید کل : 5131156
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41