پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهار حریق جنگل های سوزنی برگ روستای چناران
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 285 26 مرداد 1395 9:56 شماره :44652

مهار حریق جنگل های سوزنی برگ روستای چناران
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با بیان اینکه آتش سوزی درجنگل های سوزنی برگ و تلو زار قوری داغ اطفاء شد، گفت: مساحت آتش سوزی در جنگل های سوزنی برگ و سیاه تلو های طبیعی در روستای چناران مراوه تپه 7 هکتار بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبيعي و آبخيزداري استان گلستان، ابوطالب قزلسفلو ادامه داد: این آتش سوزی در ساعت 1بامداد دوشنبه شروع شد و با حضور به موقع همکاران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های مراوه تپه، کلاله و گنبدکاووس و ناحیه مقاومت بسیج مراوه تپه و نیروی انتظامی و فرمانداری این شهرستان در ساعت 4 صبح اطفاء شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادامه داد: نیروهای مردم و اهالی منطقه نیز مشارکت خوبی در اطفاء حریق داشتند.
وی با بیان اینکه علت آتش سوزی در منطقه عامل انسانی بوده است گفت: آتش روشن شده در منطقه به خوبی خاموش نشده و وزش باد باعث ایجاد حرق شده است.
قزلسفلوتصریح کرد: با توجه به افزایش دما و اخطارهای هواشناسی گلستان نیروهای این اداره کل در مناطق حساس به صورت آماده باش حضور دارند.
وی با بیان اینکه جنگل های سوزنی برگ به عنوان مناطق مستعد آتش سوزی شناسایی شده اند، افزود: سعی کرده ایم با احداث آتش بر، کلاس های آموزشی- ترویجی و اطلاع رسانی و برقراری با دهیاران، شوراها و فرمانداری شهرستان ها از وقوع حریق جلوگیری کنیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با تاکید بر اینکه کشاورزان و مردم از افروختن آتش در مناطق جنگلی خودداری کنند، گفت: در صورتی که آتشی بر حسب نیاز در این مناطق روشن می کنند حتما به صورت کامل خاموش کنند.
قزلسفلو تصریح کرد: گلستانی های عزیز در صورت مشاهده آتش در جنگل ها و مراتع استان گلستان با شماره تلفن 1504 تماس بگیرند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6493
بازدید کل : 5133380
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41