پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بهره برداري از 10 سازه آبخيزداري در هفته دولت در هرمزگان
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 123 30 مرداد 1395 10:55 شماره :44713

بهره برداري از 10 سازه آبخيزداري در هفته دولت در هرمزگان
معاون آبخيزداري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان هرمزگان از بهره برداري از 10 سازه آبخيزداري با اعتبار 20 ميليارد ريال به مناسبت هفته دولت در سطح استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی هرمزگان ؛ ابوالقاسم حسين پور گفت : طرحهاي مذكور با هدف پیشگیری و مهار سیل، كنترل و بهره برداري از سيلاب ها، تغذيه و تعادل بخشي آبخوان هاي زيرزميني، تعديل اثرات خشكسالي و حفاظت خاک و کنترل فرسایش و رسوب در سطح حوزه های آبخیز استان اجرا گرديده اند. محل اجرای سازه های فوق حوزه های آبخیز هماگ و آبشور پاکم شهرستان بندرعباس، گودمغان و دهنو دهستان شهرستان حاجی آباد، راونگ میناب و زهبارک بشاگرد می باشد که در قالب شش پروژه مصوب آبخیزداری با هزینه کرد بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و مشارکت خیرین احداث گردیده است. با بهره برداري از پروژه هاي آبخيزداري مزبور ساليانه 3 میلیون مترمكعب به ظرفيت استحصال بارش های جوی و مهار سيلابهاي فصلي در سطح استان افزوده مي شود.
وی اضافه كرد طی دو سال گذشته (94-1393) تعداد 32 سازه آبخیزداری در سطح استان با ظرفیت استحصال 18 میلیون مترمکعب سیلاب در سال ساخته شده است. علاوه بر آن 17 پروژه آبخیزداری با مشارکت خیرین به ارزش 27 میلیارد ریال در مدت مذکور در استان احداث و به بهره برداری رسیده است. همچنین عملیات بیومکانیک در سطح 3000 هکتار با احداث سامانه های آبگیر باران در هرمزگان اجرا شده است.
حسين پور گفت: در سال جاری نیز 41 پروژه آبخیزداری در قالب شش طرح با اعتبار مصوب 180 میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در دست اقدام می باشد. بعلاوه 7 پروژه آبخیزداری با خودیاری 100% خیرین به ارزش ریالی 19 میلیارد ریال تا پايان سال جاري به بهره برداری مي رسد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2722
بازدید کل : 4580235
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 18:46