پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بهره برداري از 10 سازه آبخيزداري در هفته دولت در هرمزگان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 178 30 مرداد 1395 10:55 شماره :44713

بهره برداري از 10 سازه آبخيزداري در هفته دولت در هرمزگان
معاون آبخيزداري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان هرمزگان از بهره برداري از 10 سازه آبخيزداري با اعتبار 20 ميليارد ريال به مناسبت هفته دولت در سطح استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی هرمزگان ؛ ابوالقاسم حسين پور گفت : طرحهاي مذكور با هدف پیشگیری و مهار سیل، كنترل و بهره برداري از سيلاب ها، تغذيه و تعادل بخشي آبخوان هاي زيرزميني، تعديل اثرات خشكسالي و حفاظت خاک و کنترل فرسایش و رسوب در سطح حوزه های آبخیز استان اجرا گرديده اند. محل اجرای سازه های فوق حوزه های آبخیز هماگ و آبشور پاکم شهرستان بندرعباس، گودمغان و دهنو دهستان شهرستان حاجی آباد، راونگ میناب و زهبارک بشاگرد می باشد که در قالب شش پروژه مصوب آبخیزداری با هزینه کرد بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و مشارکت خیرین احداث گردیده است. با بهره برداري از پروژه هاي آبخيزداري مزبور ساليانه 3 میلیون مترمكعب به ظرفيت استحصال بارش های جوی و مهار سيلابهاي فصلي در سطح استان افزوده مي شود.
وی اضافه كرد طی دو سال گذشته (94-1393) تعداد 32 سازه آبخیزداری در سطح استان با ظرفیت استحصال 18 میلیون مترمکعب سیلاب در سال ساخته شده است. علاوه بر آن 17 پروژه آبخیزداری با مشارکت خیرین به ارزش 27 میلیارد ریال در مدت مذکور در استان احداث و به بهره برداری رسیده است. همچنین عملیات بیومکانیک در سطح 3000 هکتار با احداث سامانه های آبگیر باران در هرمزگان اجرا شده است.
حسين پور گفت: در سال جاری نیز 41 پروژه آبخیزداری در قالب شش طرح با اعتبار مصوب 180 میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در دست اقدام می باشد. بعلاوه 7 پروژه آبخیزداری با خودیاری 100% خیرین به ارزش ریالی 19 میلیارد ریال تا پايان سال جاري به بهره برداری مي رسد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9576
بازدید کل : 5424920
آخرین بروزرسانی:
22 آذر 1397 22:24