پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهار آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی مرز ترکمنستان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 330 31 مرداد 1395 10:13 شماره :44734

مهار آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی مرز ترکمنستان
سرپرست اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی مرز ترکمنستان در خراسان شمالی مهار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی، حسن وحید افزود: مساحت آتش‌سوزی عصر جمعه در مناطق مرزی ترکمنستان به مراتع وعرصه‌های خراسان شمالی در حوالی روستای آیرقایه 58 هکتار عنوان کرد و افزود : اکیپ‌های مهار برای اطفای آتش وارد عمل شده و پس از ساعت‌ها توانستند آتش عرصه‌های منابع طبیعی استان را مهار کنند.
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی با یادآوری اینکه آتش‌سوزی از سمت ترکمنستان به عرصه‌های منابع طبیعی استان نفوذ و سرایت کرد بیان داشت: اکنون آتش مهار شده و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.
وی با بیان اینکه سه اکیپ منابع طبیعی استان که در اطفای آتش در عرصه‌های منابع طبیعی مرز ترکمنستان در خراسان شمالی مشارکت داشتند، گفت: نیروهای مرزبانی در این منطقه به حال آماده‌باش هستند.
وحید از حضور نیروهای مرزبانی، نیروهای مردمی در عملیات مهار آتش قدردانی کرد و اضافه کرد: علت بروز این آتش‌سوزی از سوی منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی در دست بررسی است.
آتش‌سوزی مراتع در آن‌سوی مرزهای خراسان شمالی در کشور ترکمنستان روی‌داده و به عرصه‌های منابع طبیعی استان هم سرایت کرده که دود غلیظ آن بخشی از مناطق مرزی استان را فراگرفت.
گفتنی است: استان خراسان شمالی دارای 301 کیلومتر مرز مشترک زمینی با کشور ترکمنستان است که در جغرافیای شهرستان‌های بجنورد، شیروان، راز و جرگلان و مانه و سملقان واقع است و 72 درصد وسعت خراسان شمالی را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14100
بازدید کل : 5676706
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24