پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 65 هکتار اراضی ملی اراک از دست متجاوزان خارج شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 123 1 شهريور 1395 9:40 شماره :44758

65 هکتار اراضی ملی اراک از دست متجاوزان خارج شد
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 65 هکتار از اراضی ملی شهرستان اراک از دست متجاوزان خارج شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، سرهنگ منصور بهزادنیا افزود: این اراضی به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون ریال در راستای اجرای احکام قضایی و حفظ و حراست از اراضی ملی از دست متصرفان خارج و به بیت المال بازگردانده شد.
وی ادامه داد: این تصرف که به صورت شخم و ایجاد شیار در اراضی ملی پلاک 40 بخش هفت، موسوم به آل خلیل این شهرستان انجام شده بود، از دست متصرفان خارج شد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گفت: به منظور جلوگیری از تصرف مجدد آن اراضی مذکور، با ایجاد شش کیلومتر کمربند حفاظتی در این منطقه برای مشخص بودن مرز بین اراضی ملی از مستثنیات در دستور کار قرار گرفت.
سرهنگ منصور بهزادنیا خاطرنشان کرد: طبق قانون و تبصره یک ماده 55 ،رفع تجاوز از اراضی ملی به عهده ماموران سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور است و ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با متخلفان برخورد و هر بنای و تصرف غیرمجاز را از دست متجاوزان خارج می کنند.
وی از مردم درخواست کرد: برای حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی هرگونه تخریب، تجاوز، شخم، تخریب، آتش سوزی و حضور گله های دام غیرمجاز را از طریق تلفن رایگان 1504 در سطح استان مرکزی برای پیگیری به بازرسان این اداره کل اطلاع رسانی کنند.
استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 3048
بازدید کل : 4680450
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59