پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افتتاح 14 پروژه به مناسبت هفته دولت در البرز
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 133 1 شهريور 1395 10:10 شماره :44760

افتتاح 14 پروژه به مناسبت هفته دولت در البرز
در آستانه فرا رسیدن هفته دولت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز، از افتتاح 14 پروژه در حوزه های جنگل، مرتع، بیابان و آبخیزداری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز، حامد فرضی ضمن تبریک این هفته به ملت شریف ایران و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر، از افتتاح 14 پروژه در حوزه های مختلف جنگل، مرتع، بیابان و آبخیزداری در سطح استان خبر داد و گفت: هفته دولت بهترین فرصت برای آگاهی بخشی از مجموعه اقدامات و خدمات این اداره کل می باشد و بایستی در این خصوص اطلاع رسانی دقیق ارائه گردد.
وی خاطرنشان کرد: امروزه اهمیت منابع طبیعی برکسی پوشیده نیست، مخاطرات زیست محیطی موجود از قبیل گرم شدن کره زمین، تغییرات اقلیمی، آلودگی های آب، خاک و هوا، از بین رفتن پوشش گیاهی، بروز ریزگرد، وقوع سیل، خشکسالی رو به افزایش و در نهایت منجر به وجود اختلال در سلامت و زندگی افراد می شود.
فرضی گفت: اقدامات این اداره کل جزء در راستای خدمت رسانی مردم نیست و ما به دنبال این هستیم که با اجرای این پروژه ها بتوانیم گامی مؤثر در جلوگیری از بروز وقایع و حوادث طبیعی برداریم.
وی افزود: تلاشهای خوب و حائز اهمیتی در قالب طرح های ملی حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی دامنه جنوبی البرز؛ صیانت و توسعه جنگلهای زاگرس و جنوب؛ تهيه طرح جامع مقابله با بيابان زدايي؛ آبخيزداري، پيشگيري، مهار سيل و پخش و بهره­برداري از سيلاب؛ کنترل سیل و رسوب و حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی در شمال تهران و صیانت از جنگلهای زاگرس و جنوب صورت در حوزه های مختلف منابع طبیعی در زمینه های جنگل، مرتع، بیابان، آبخیزداری و حفاظت و حمایت در حال اجرا و برخی از پروژه های مربوط به این طرح ها در هفته دولت افتتاح می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، تصریح کرد؛ در هفته دولت، افتتاح پروژه ها با حضور پررنگ مردم انجام گیرد و تمامی ارگانها، دستگاهها و دست اندرکاران دولت نيز در اجرا و به سرانجام رساندن برنامه های ملی که پایه برنامه ریزی و توسعه کشور است همکاری کنند.
در پایان؛ فرضی با اشاره به نقش مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و شهرستانهای تابعه در حفاظت از انفال و جلوگیری از تخریب و تصرف آن توسط سودجویان گفت: بصورت شبانه روزی آماده مقابله با هرگونه دخل و تصرف و یا تجاوز به عرصه های ملی هستیم و در راستای پاسداری از منابع ملی و خدادادی با متخلفین به شدت برخورد خواهیم نمود.
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 340
بازدید کل : 4679392
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59