پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حریق در جنگل‌های هرزویل با مشقت مهار شد
هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 37 1 شهريور 1395 16:5 شماره :44776

حریق در جنگل‌های هرزویل با مشقت مهار شد
رئیس اداره منابع طبیعی رودبار از اطفای حریق در جنگل‌های هرزویل منجیل در شامگاه گذشته خبر داد و گفت: درختان سوزنی‌برگ در هنگام حریق مانند بنزین عمل می‌کنند و از این‌رو اطفای آنان بسیار مشکل است.
مهندس «پرندآور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از اطفای حریق در جنگل‌های هرزویل منجیل در شامگاه گذشته خبر داد و اظهار کرد: مشاهدات حاکی از عامل انسانی این حریق می‌باشد.
وی با اشاره به همکاری نیروهای مردمی، نیروی دریایی ارتش، بسیج و هلال‌احمر و محیط‌زیست با منابع طبیعی،‌ افزود: به‌علت صعب‌العبور بودن منطقه، امکان تردد تانکرهای آب برای اطفای حریق وجود نداشت، از این‌رو با مشقت زیاد و حمل ادوات اطفا به وسیله کوله‌پشتی، آتش با پمپ و شیلنگ آب خاموش شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار با بیان این‌که آتش‌سوزی در متراژ 15 هکتاری اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد:‌ اکثر درختان طعمه حریق شده از نوع درخت و درختچه‌های جنگلی، بوته‌های گیاهی و سوزنی‌برگان بوده است. درختان سوزنی‌برگ در هنگام حریق مانند بنزین عمل می‌کنند و از این‌رو اطفای آنان بسیار مشکل است.
مهندس پرندآور بارندگی‌های امسال را موجب سرسبز شدن این منطقه دانست و یادآور شد: گرما و خشک شدن زمین شرایط را برای بروز آتش‌سوزی محیا می‌کند، از این‌رو گردشگران باید مراقب باشند تا اشتباه آنان خسارتی به جنگل‌ها وارد نکند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2667
بازدید کل : 3756611
آخرین بروزرسانی:
30 دی 1396 15:36