پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 52 هزار مترمربع از زمین های ملی در گتوند خوزستان خلع ید شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 170 2 شهريور 1395 8:45 شماره :44786

52 هزار مترمربع از زمین های ملی در گتوند خوزستان خلع ید شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گتوند گفت: 52 هزار متر مربع از زمین های ملی بیشه زار چم عربان در بخش عقیلی شهرستان گتوند در شمال خوزستان از دست زمین خواران خلع ید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از ایرنا - حسین محمدی افزود:زمین های بیشه زار پلاک 6 و 7بخش عقیلی این شهرستان موسوم به چم عربان اوایل مرداد امسال با حضور نماینده دادگستری و کارشناسان این اداره پس از تنظیم صورت جلسه خلع ید، رفع تصرف شدند.
وی با تقدیر از همکاری و همیاری فرماندار، ریاست دادگستری و دادستان عمومی و دیگر مجموعه اداری و قضایی شهرستان گتوند، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، آتش سوزی مراتع، بیشه زارها و قطع درختان، مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
کارشناس حقوقی و فرمانده پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گتوند نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: فرد متخلف زمین های مذکور را از طریق عقد قرارداد اجاره با یکی از ارگان های دولتی تصرف کرده بود.
اسلان مرادی افزود: این یگان پس از اطلاع از این موضوع با تنظیم پرونده و ارجاع به دادگستری اقدام و پس از سیر مراحل دادرسی با حضور نماینده دستگاه قضایی زمین های مذکور را از فرد زمین خوار خلع ید کرد.
وی تخریب و تصرف عرصه های طبیعی را از مشکلات بخش عقیلی عنوان کرد و گفت: تصرف و تخریب منابع طبیعی طبق قانون جرم محسوب شده و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی می شود.
شهرستان 74 هزار نفری گتوند در شمال خوزستان بیش از یکهزار و 51 هکتار بیشه زار و 46 هزار و 881 هکتار مرتع دارد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 658
بازدید کل : 4683955
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 1:7