پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 52 هزار مترمربع از زمین های ملی در گتوند خوزستان خلع ید شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 290 2 شهريور 1395 8:45 شماره :44786

52 هزار مترمربع از زمین های ملی در گتوند خوزستان خلع ید شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گتوند گفت: 52 هزار متر مربع از زمین های ملی بیشه زار چم عربان در بخش عقیلی شهرستان گتوند در شمال خوزستان از دست زمین خواران خلع ید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از ایرنا - حسین محمدی افزود:زمین های بیشه زار پلاک 6 و 7بخش عقیلی این شهرستان موسوم به چم عربان اوایل مرداد امسال با حضور نماینده دادگستری و کارشناسان این اداره پس از تنظیم صورت جلسه خلع ید، رفع تصرف شدند.
وی با تقدیر از همکاری و همیاری فرماندار، ریاست دادگستری و دادستان عمومی و دیگر مجموعه اداری و قضایی شهرستان گتوند، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، آتش سوزی مراتع، بیشه زارها و قطع درختان، مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
کارشناس حقوقی و فرمانده پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گتوند نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: فرد متخلف زمین های مذکور را از طریق عقد قرارداد اجاره با یکی از ارگان های دولتی تصرف کرده بود.
اسلان مرادی افزود: این یگان پس از اطلاع از این موضوع با تنظیم پرونده و ارجاع به دادگستری اقدام و پس از سیر مراحل دادرسی با حضور نماینده دستگاه قضایی زمین های مذکور را از فرد زمین خوار خلع ید کرد.
وی تخریب و تصرف عرصه های طبیعی را از مشکلات بخش عقیلی عنوان کرد و گفت: تصرف و تخریب منابع طبیعی طبق قانون جرم محسوب شده و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی می شود.
شهرستان 74 هزار نفری گتوند در شمال خوزستان بیش از یکهزار و 51 هکتار بیشه زار و 46 هزار و 881 هکتار مرتع دارد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14136
بازدید کل : 5676737
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24